Idősebb Carlos Sainz elismerte, hogy rendkívül szívesen látta volna fiát, ifjabb Carlos Sainzt a Red Bull színeiben Max Verstappen csapattársaként versenyezni. A rali legenda, aki jelenleg fontolgatja indulását az FIA elnöki posztjáért, úgy véli, ez olyan kihívás lett volna, amelyet fia örömmel vállalt volna a négyszeres világbajnok Verstappennel szemben.
Lezárult egy ajtó a Red Bullnál?
A Red Bull egyengette Sainz útját a Forma-1-be, ahol 2015-ben Verstappennel együtt az akkori junior csapatnál, a Toro Rossónál versenyeztek csapattársakként. Míg Verstappen alig több mint egy évvel később megkapta az előléptetést a Red Bullhoz, Sainz karrierje más irányt vett, hiszen később a Renault, a McLaren, a Ferrari, majd idén a Williams pilótájaként folytatta pályafutását.
Az a lehetőség, hogy Sainz Verstappen csapattársa legyen a Red Bullnál, 2024-ben kapott újabb lendületet, miután a Ferrari bejelentette, hogy 2025-től a hétszeres világbajnok Lewis Hamiltont szerződteti. Ez a döntés még a 2024-es szezon kezdete előtt napvilágot látott, ám végül a Williams lett Sainz új otthona az F1-es mezőnyben.
Apa és fia számára azonban úgy tűnik, a Red Bull állt a kívánságlistájuk élén. "Nagyon szerettem volna őt Max mellett látni a Red Bullnál," nyilatkozta idősebb Sainz fiáról a Kronen Zeitungnak adott interjújában. "Biztos vagyok benne, hogy imádta volna ezt a kihívást. Sajnos nem így alakult. Megkérdezhetnéd erről magát Carlost is. Lehet, hogy nemet mondana, de szerintem ő is szeretett volna a Red Bullnál vezetni."
Idősebb Sainz bevallotta, hogy ő és fia "szomorúak voltak" a "váratlan" Ferrari-távozás miatt, miután az olasz istálló meghosszabbította Charles Leclerc szerződését, ám úgy döntött, hogy Hamilton szerződtetése a megfelelő lépés a jövőre nézve.
Új fejezet a Williamsnél
Miután Sainz négy nagydíj győztesként csatlakozott a Williamshez, édesapja szerint "boldog" új csapatánál, amely "tiszteli" őt. Bár a Williams fókuszában főként a 2026-os szezon áll, amikor az új karosszéria- és motorszabályok életbe lépnek, a grove-i alakulat eddig erős teljesítményt nyújtott az idei szezonban, hiszen 54 pontot gyűjtöttek, amivel jelenleg az ötödik helyen állnak a konstruktőri bajnokságban.
Ebből 42 pontot Alex Albon szerzett, míg Sainz 12 ponttal járult hozzá a csapat eredményéhez, és sorozatban négy pontszerző futamon van túl a Williams színeiben töltött nehéz kezdést követően.
"A Ferrari természetesen az egyik legjobb csapat a Forma-1-ben. Érthető módon szomorúak voltunk," mondta Sainz Sr. fia ferraris távozásáról. "Meglehetősen váratlanul jött ez a döntés. De ilyen az élet. Néha szerencsés vagy és kapsz egy szerződést, néha pedig távoznod kell. Most boldog a Williamsnél. Van mögötte egy csapat, amely bízik benne és tiszteli őt."
Lehetséges FIA elnöki ambíciók
Miközben ifjabb Sainz továbbra is beilleszkedik a Williamsnél, édesapja potenciálisan egy hatalmas új kihívásra készül, mivel fontolgatja, hogy indul az FIA elnöki posztjáért, amelyre az idei év végén tartanak választásokat. A jelenlegi FIA elnök, Mohammed bin Szulajm – aki 2021-ben vette át a stafétát Jean Todttól a Forma-1 irányító testületének élén – második ciklusáért indul.
Bár ifjabb Sainz támogatja édesapját ebben a szerepben, ugyanakkor figyelmeztetett, hogy a benne rejlő "politika" talán nem olyasmi, amit élvezne. "Már egy ideje beszélgetünk erről. Érdekes módon azt hiszem, ez valójában nem tőle származó ötlet volt, inkább sok ember kezdte el ezt a fejébe ültetni, és lassan-lassan elkezdte fontolóra venni," nyilatkozta ifjabb Sainz a médiának, köztük a PlanetF1.com-nak.
"A lényeg az, hogy még nem állított össze csapatot, de fontolgatja, és attól függően, hogyan látja a helyzetet, belevágthat vagy sem. A politika szerintem negatív oldala ennek a pozíciónak, de ha van olyan ember, aki képes lenne kivonni a politikát ebből, az az édesapám lehet, hiszen ő a józan észre támaszkodik, és nagyon alapvető életelvek szerint él. Azt hiszem, ezért fordult hozzá olyan sok ember, hogy esetleg rábírják erre a lépésre. Tehát van benne politika, valószínűleg nem fogja élvezni a munkának ezt a részét, de tudja, hogy ez is hozzátartozik."
