Az ikonikus olasz gyártó közel három évtizedes szünet után ismét ringbe száll a rali-világbajnokságon. A Lancia hivatalosan megerősítette, hogy 2026-ban visszatér a WRC2 kategóriába, ahol vadonatúj Ypsilon Rally2 HF Integrale versenyautójával vesz részt a küzdelmekben.
A gyártó közösségi média felületein közzétett videóban jelentette be a hírt, egyúttal azt is megerősítve, hogy az új versenyautó a januári Monte Carlo-ralin mutatkozik be a nagyközönség előtt. "A Lancia visszatér a versenypályákra. Üdvözöljük a WRC2-ben. A visszaszámlálás elkezdődött" – olvasható a márka közleményben.
Az új Ypsilon Rally2 HF Integrale először a múlt hónapban került reflektorfénybe, amikor kiszivárgott néhány videó a franciaországi aszfaltos tesztekről. Ezt követően a gyártó hivatalos képanyagot is közzétett az autóról.
A teljes 2026-os program részletei, beleértve a versenyzői felállást is, egyelőre váratnak magukra. Szakmai körökben azonban valószínűsítik, hogy a Lancia átveszi a Stellantis-csoport jelenlegi Rally2 gyári programját a Citroëntől, amely eddig a PH Sport csapatot támogatta a Rossel testvérek C3 Rally2 versenyautóival. A Citroën jövőre a Formula E-re összpontosít, miután a Maserati kivonult az elektromos versenysorozatból.
A legendás márka, amely rekordot jelentő tíz konstruktőri világbajnoki címmel büszkélkedhet (1974-1976, 1983, 1987-1992), már tavaly megkezdte a visszatérés előkészítését. Első lépésként kifejlesztették a kétkerék-meghajtású Ypsilon Rally4-et, amely az Európa-bajnokságon és a márkakupában szerepel.
A következő mérföldkő akár a WRC élvonalába való visszatérés is lehet 2027-ben. Az új technikai szabályok szerint a WRC27-es autók 345 000 eurós költségplafon mellett épülhetnek, körülbelül 300 lóerős teljesítménnyel, térvázas karosszériával és Rally2-es komponensekkel. A jelenlegi Rally2-es autók a WRC27-esekkel együtt alkotják majd a világbajnokság csúcskategóriáját.
