Itt állítsd be, hogy a motorsport.hu hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2025. 08. 10. 07:12
A győzelem utáni ünneplés közben szenvedett súlyos sérülést Connor Zilisch Watkins Glenben.

Nem éppen a megszokott módon ért véget Connor Zilisch számára a Watkins Glen-i diadal, ugyanis a NASCAR Xfinity Series éllovasa a győzelmet követően kulcscsonttörést szenvedett, miután szerencsétlenül esett le az autó tetejéről.

A Dale Earnhardt Jr. által vezetett JR Motorsports versenyzője a hatodik idei győzelmét ünnepelte, amikor a 88-as Chevrolet tetejére próbált felmászni. A bal lába azonban beleakadt a pilótaoldali biztonsági hálóba, és az aszfaltra zuhant. A 19 éves versenyzőt hordágyon vitték a pálya melletti orvosi központba, majd kórházba szállították további vizsgálatokra.

Két órával később Zilisch már a közösségi médiában adott hírt állapotáról. „Eltört a kulcscsontom, de a CT szerint nincs fejsérülésem. Köszönöm mindenkinek, aki aggódott értem. Már kint vagyok a kórházból, és jobban érzem magam. Hálás vagyok a mentősök gyors reagálásáért, és örülök, hogy nem lett komolyabb baj” – írta.

A baleset egy mozgalmas versenynapot zárt le Zilisch számára, ugyanis a pole-pozícióból indulva a 65. körben összeütközött csapattársával, Shane van Gisbergennel, miközben az első helyért harcoltak. Egy újraindítás után visszacsúszott az ötödik helyre, ám néhány körrel később visszavette a vezetést, és az utolsó négy körben már nem engedte ki a kezéből az első pozíciót.

A futam egyébként egy tömegbaleset miatt is emlékezetes maradt, erről itt írtunk bővebben.

Hozzászólok