A Mercedes fiatal versenyzője a leintést követően önkritikusan beszélt a futam első szakaszáról, és úgy fogalmazott, hogy saját hibái miatt veszített értékes másodperceket.
Antonelli elárulta, a rajt utáni körökben túlságosan is felfokozott állapotban vezetett, ami több pontatlansághoz vezetett. Véleménye szerint ezek a hibák jelentősen visszavetették, különösen az első, közepes keverékű gumikon teljesített etap során, amikor a fékekkel is nehézségei akadtak.
„Az első néhány körben egy kicsit túlságosan izgatott voltam! Határozottan nem vezettem jól. Túl sok hibát követtem el, és az első, közepes gumikon futott etapban a hibák miatt három-négy másodpercet veszítettem. Küzdöttem a fékekkel.” - idézte a Sky Sports F1.
A kerékcserét követően azonban teljesen megváltozott a versenye. Antonelli szerint sikerült újra összeszednie magát, és az utolsó etapban már olyan tempót autózott, amelyre büszke lehetett. „Miután kereket cseréltem, újra összeszedtem magam, és a tempóm a végén nagyon erős volt. Kár, hogy egy kicsit túl későn csatlakoztam a harchoz.”
A fiatal olasz versenyző ugyan dobogós helyezéssel zárta a hétvégét, mégis úgy érzi, hogy még bőven van hová fejlődnie. „A magam részéről még nagyon sokat kell fejlődnöm, de mindenekelőtt minimalizálnom kell a hibákat.” Szavai jól tükrözik, hogy a sikeres eredmény ellenére elsősorban a saját teljesítményének javítására helyezi a hangsúlyt, és a jövőben szeretné elkerülni azokat a hibákat, amelyek ezen a futamon értékes időbe kerültek számára.
