Itt állítsd be, hogy a motorsport.hu hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 28. 16:58
Kimi Antonelli a 3. helyen zárta az Osztrák Nagydíjat, ám a dobogós eredmény ellenére nem volt maradéktalanul elégedett a teljesítményével.

A Mercedes fiatal versenyzője a leintést követően önkritikusan beszélt a futam első szakaszáról, és úgy fogalmazott, hogy saját hibái miatt veszített értékes másodperceket.

Antonelli elárulta, a rajt utáni körökben túlságosan is felfokozott állapotban vezetett, ami több pontatlansághoz vezetett. Véleménye szerint ezek a hibák jelentősen visszavetették, különösen az első, közepes keverékű gumikon teljesített etap során, amikor a fékekkel is nehézségei akadtak.

„Az első néhány körben egy kicsit túlságosan izgatott voltam! Határozottan nem vezettem jól. Túl sok hibát követtem el, és az első, közepes gumikon futott etapban a hibák miatt három-négy másodpercet veszítettem. Küzdöttem a fékekkel.” - idézte a Sky Sports F1.

A kerékcserét követően azonban teljesen megváltozott a versenye. Antonelli szerint sikerült újra összeszednie magát, és az utolsó etapban már olyan tempót autózott, amelyre büszke lehetett. „Miután kereket cseréltem, újra összeszedtem magam, és a tempóm a végén nagyon erős volt. Kár, hogy egy kicsit túl későn csatlakoztam a harchoz.”

A fiatal olasz versenyző ugyan dobogós helyezéssel zárta a hétvégét, mégis úgy érzi, hogy még bőven van hová fejlődnie. „A magam részéről még nagyon sokat kell fejlődnöm, de mindenekelőtt minimalizálnom kell a hibákat.” Szavai jól tükrözik, hogy a sikeres eredmény ellenére elsősorban a saját teljesítményének javítására helyezi a hangsúlyt, és a jövőben szeretné elkerülni azokat a hibákat, amelyek ezen a futamon értékes időbe kerültek számára.

Hozzászólok