Itt állítsd be, hogy a motorsport hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 26. 08:39
Bár Lewis Hamilton spanyolországi győzelme reményt adott a Ferrarinak, Charles Leclerc szerint Ausztriában a Mercedes lesz a leggyorsabb.

Lewis Hamilton barcelonai győzelme komoly reményt adott a Ferrarinak, Leclerc szerint ugyanis az olasz csapat ezzel visszaszerezte a második helyet az erősorrendben, miután korábban már-már a harmadik pozícióba csúsztak vissza. A monacói pilóta ennek ellenére óvatosságra int, mivel a soron következő hétvégén a Mercedest tartja a legfőbb esélyesnek.

„A teljes versenyképességet vizsgálva úgy vélem, a Mercedesé lesz a leggyorsabb autó” – magyarázta Leclerc.

A monacói pilóta bízik benne, hogy a barcelonai hőségben mutatott jó gumikezelést át tudják menteni a következő futamra is, ám a Red Bull Ringen található hosszú egyenesek miatt aggódik, a németek erőforrása ugyanis jelenleg erősebb. Úgy véli, ezen a téren vélhetően veszíteni fognak valamennyit a riválisokkal szemben.

Az olasz istálló az elmúlt időszakban nehéz heteket élt át, hiszen technikai hibák hátráltatták őket. Az Uol beszámolója szerint Leclerc úgy véli, a legutóbbi versenyek sokkal rosszabbul alakultak, mint kellett volna, a két egymást követő műszaki hiba ugyanis rengeteg pontot vett el tőlük.

A versenyző hozzátette, hogy bár korábban nem érezte magát teljesen kényelmesen az autóban, Spanyolországban végre visszakapta a megfelelő ritmust.

A paddockban felmerült a gyanú, hogy a két csapattárs közötti teljesítménykülönbség a fejlesztési iránynak tudható be. Hamilton korábban többször utalt rá, hogy kedveli az olyan autókat, amelyek alakításában ő maga is közvetlenül részt vesz, Leclerc viszont határozottan cáfolta, hogy emiatt lennének véleménykülönbségek közöttük.

„Nem gondolom, hogy ez lenne az ok, nem arról van szó, hogy kényelmetlen lenne számomra ez az autó. Montrealban és különösen Monacóban nagyon egyedi problémáink adódtak, amelyek miatt kissé elvesztettem a bizalmamat, de ez nem magának a fejlesztési csomagnak a hibája.”

„Ezek az autók igen nagy szabadságot engednek a beállítások terén, így mindenki a saját vezetési stílusához igazíthatja őket. Barcelonában néhány változtatásnak köszönhetően határozottan jobban éreztem magam a volán mögött” – mondta a monacói pilóta.

A Ferrari idén kifejezetten aktívan fejleszti az autóját, Leclerc szerint szinte több olyan hétvégéjük volt, amikor új elemeket vetettek be, mint amikor nem. Ez hűen mutatja a maranellóiak elszántságát, ám a pilóta szerint az erőviszonyok gyors átrendeződése miatt óvatosnak kell maradniuk.

„Néhány héttel ezelőtt még teljesen máshogy festett a szezonunk. Idén minden egyes fejlesztési csomag átrendezheti az erősorrendet, könnyen előfordulhat ugyanis, hogy miközben azt hisszük, a helyes úton járunk, hirtelen üldözővé válunk egy rivális nagy frissítése miatt.”

Leclerc emiatt egyelőre nem szeretne a világbajnoki esélyekről beszélni. Számára most az a legfontosabb, hogy maguk mögött hagyják a nehézségeket, és stabilan kiaknázzák a Ferrariban rejlő lehetőségeket.

„Most egyszerűen csak egy tiszta versenyhétvégét szeretnék összerakni. Ha sikerül újra megtalálnunk a saját ritmusunkat, a győzelmek is megérkeznek majd, a bajnoksággal pedig ráérünk később foglalkozni” – zárta gondolatait Leclerc.

Hozzászólok