A Brit Nagydíj különleges pillanatokat tartogatott nemcsak a verseny kimenetelét, hanem a paddock életét tekintve is, ahol Claire Williams meglepetésszerű megjelenése sokak számára jelentett örömteli viszontlátást. A korábbi csapatvezető, aki a Channel 4 televíziós társaság szakkommentátoraként tért vissza a Formula-1 világába, közösségi médiában osztotta meg érzéseit a silverstone-i hétvégéről, kiemelve találkozását a Williams legendás versenyzőjével, az 1992-es világbajnok Nigel Mansell-lel.
A 48 éves szakember számára nem csupán érzelmi szempontból volt jelentős ez a visszatérés, hanem szakmai karrierjének újabb állomásaként is értelmezhető, miután a Williams csapat 2020-as eladását követően fokozatosan kezd visszatalálni az F1 környezetébe. Az elmúlt két évadban már feltűnt a Netflix népszerű F1-es dokumentumsorozatában, idén márciusban pedig a Williams egyik szponzora, a Santander nagyköveteként vállalt szerepet a sportágban.
„Még egy hét elteltével is elképesztően jó érzésekkel gondolok vissza a silverstone-i hétvégére, de talán a legkedvesebb pillanat Nigel Mansell-lel való találkozásom volt, aki brilliáns személyiség és számomra sok szempontból megtestesíti mindazt, amit a Williams jelent", írta közösségi oldalán közzétett bejegyzésében, ahol több fényképet is megosztott a hétvége emlékezetes pillanatairól.
A volt csapatvezető-helyettes nem csupán nosztalgiázott a paddockban, hanem régi kollégáival is találkozott, akikkel korábban szorosan együttműködött, valamint ellátogatott a Williams garázsába is, ahol egykor a futamok alatt rendszeresen tartózkodott. Az esemény különlegességét fokozta, hogy összetalálkozott Vicki Butler Hendersonnal, akit elmondása szerint évek óta csodált, és akivel most először nyílt lehetősége személyesen megismerkedni a Fusion Lounge színpadán.
Claire Williams pályafutása során sajtósként is dolgozott a csapatnál, mielőtt 2013-ban csapatvezető-helyettessé nevezték volna ki. Ebben a korábbi szerepkörében szorosan együttműködött Nico Hülkenberggel annak 2010-es debütáló szezonjában, amikor a német versenyző megszerezte első rajtelsőségét a brazil versenyen. Különös egybeesésként a silverstone-i visszatérése éppen egybeesett Hülkenberg pályafutásának egyik legjelentősebb mérföldkövével, amikor a Sauber pilótája 239 futam után először állhatott dobogóra, harmadik helyezést elérve a McLaren duó, Lando Norris és Oscar Piastri mögött.
„Gratulálok Nico Hülkenbergnek az első dobogós helyezéséhez. Annak idején én voltam a sajtósa, és ott lehettem vele brazíliai pole pozíciója alkalmával is, így különösen örültem, hogy most ennek a történelmi pillanatnak is tanúja lehettem, ami tökéletes lezárása volt a hétvégének", tette hozzá bejegyzésében, egyúttal köszönetet mondva a Williams csapatnak és az F1-nek a vendéglátásért.
Egy tavalyi exkluzív interjúban Claire Williams őszintén beszélt arról, milyen nehézségekkel szembesült az F1-től való távozása után. „Az életem egészét valamilyen formában a Formula-1 töltötte ki, és ennek a világnak már nem részese lenni hatalmas fájdalom számomra. Nem én irányítom a Williamset, így a távolmaradás valószínűleg a legegészségesebb döntés részemről", vallotta be akkor.
„Őszintén szólva rendkívül nehéz volt. A Williams jelentette az életemet, és egyik pillanatról a másikra már nem volt ott. Azok a versenyautók szinte a részemmé váltak, a csapat pedig a családom kiterjesztése volt, és most már nincsenek velem. Nem láthatom őket mindennap, ami rendkívül nehéz megszokni", osztotta meg érzéseit, hozzátéve ugyanakkor, hogy új fejezetet nyitott életében. „Szerencsés vagyok – csodálatos életem van, nagyszerű férjem és egy gyönyörű kisfiúm. Most sokkal több időt tölthetek velük, mint amennyit a sportban maradva valaha is tehettem volna, ami hatalmas kiváltság és öröm számomra."
