Itt állítsd be, hogy a motorsport hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 02. 14. 15:48
A Racing Bullst erősítő Liam Lawson szerint egyáltalán nem állja meg a helyét Toto Wolff azon kijelentése, miszerint a Red Bull és a Ford közös erőforrása körönként egy másodperccel jobb lenne a riválisokénál.

A Mercedes csapatfőnöke a bahreini teszt első napján lényegében kijelentette, hogy a Red Bull jelenti „a mércét”, miután a különböző adatokból azt lehetett leszűrni, hogy a bikások saját erőforrása sokkal jobban menedzseli az energiát, és ezáltal sokkal többet is tud leadni belőle, méghozzá folyamatosan, egymást követő körökben.

Később aztán többen is arról beszéltek, hogy a Red Bull valóban lenyűgöző munkát végzett az első F1-es motorjával, hiszen az nemcsak megbízhatóan üzemel, de a teljesítménye is magas szinten van. Persze a szezon ezen pontján sokaknál még zajlik némi altatás, és mindenki próbálja a másikra hárítani a favorit szerepét, így nem feltétlenül érdemes mindent elhinni, amit az érintettek mondanak.

Amikor Lawsont, aki a Racing Bulls révén természetesen szintén a Red Bull hajtóegységét használja, Bahreinben szembesítették Wolff véleményével, ő csak jót nevetett azon, bár határozottan mégsem zárta ki, hogy amit az osztrák csapatfőnök mondott, annak egy része ne lehetne igaz.

„Egy másodperccel gyorsabb mindenkinél? Ki mondta ezt? Atya ég” – mondta nevetve. „Nyilvánvalóan ki fog majd derülni. Jelen pillanatban kiválóan működik az erőforrás, ami jó dolog. A teljesítményről azonban még nagyon nehéz lenne bármit is mondani, mert ötletünk sincs, mit csinálnak a többiek.”

„Ha megnézzük a teljesítményt, akkor mindenképp azt mondanám, hogy erősek vagyunk, de azt nem, hogy egy másodperccel gyorsabbak mindenki másnál. Nemsokára azonban tényleg ki fog derülni. Egyelőre pedig minden rendben van.”

Itt állítsd be, hogy a motorsport hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
Hozzászólok