A brit istállónál azonban továbbra is bíznak abban, hogy a spanyol versenyző a következő években is náluk folytatja pályafutását. A csapat részéről Mike Krack nyilatkozott az Osztrák Nagydíj előtt a sajtónak, és természetesen Alonso jövője sem maradhatott ki a kérdések közül.
A 45. születésnapjához közeledő pilóta továbbra is versenyképes teljesítményt nyújt, ugyanakkor a visszavonulás lehetősége rendszeresen felmerül vele kapcsolatban. A helyzetet tovább erősítették azok a kijelentései, amelyeket a barcelonai versenyhétvégén tett, amikor utalt arra, hogy az lehetett az utolsó hazai futama azon a pályán.
A találgatásokat tovább fokozta, hogy miközben sokan úgy vélték, Alonso előtt csupán két út áll – maradás az Aston Martinnál vagy visszavonulás –, időközben egy harmadik lehetőség is felmerült, mégpedig az Alpine-hoz való esetleges visszatérés.
Alonso még mindig nagyon gyors
A spanyol pilóta várhatóan a nyári szünet során hozza meg végleges döntését, az Aston Martin vezetése pedig reméli, hogy a közös munka folytatódhat. A témáról a SoyMotor beszámolója alapján a Marca által idézett Mike Krack egyértelműen fogalmazott: „Nem fog visszavonulni, túl gyors.”
A csapatvezető arra is emlékeztetett, hogy korábban is egyértelmű álláspontot képviseltek Alonso jövőjével kapcsolatban. „Ha visszatekintünk, egy vagy két szezonnal ezelőtt világosan kijelentettük, hogy maradni fog. Úgy gondolom, Fernando eldöntötte, hogy a nyári szünet alatt hozza meg a döntését, mi pedig elégedettek vagyunk a versenyzőinkkel. Elkötelezettek irántunk, és azt is el kell ismerni, milyen jól kezelik ezt a helyzetet.”
Krack szerint a pilóták vannak a leginkább kitéve az ilyen jellegű találgatásoknak, ezért különösen nagyra értékeli azt a hozzáállást, amelyet Alonso és csapattársa tanúsít a bizonytalan időszakban.
„Úgy értem, erről már sokszor beszéltünk, hogy a versenyzőket érinti ez a leginkább, ők vannak ennek a leginkább kitéve, és csodálatra méltó, ahogyan kezelik ezt a helyzetet. Ezért nagyon remélem, hogy továbbra is együtt dolgozhatunk.”
Az Aston Martin továbbra is abban bízik, hogy Alonso a következő szezonokban is a csapat színeiben versenyez majd. A végső döntés azonban várhatóan csak a nyári szünet idején születik meg, így a Forma–1 egyik legnagyobb tapasztalattal rendelkező versenyzőjének jövője még néhány hétig biztosan a találgatások középpontjában marad.
