Az Aston Martin kétszeres világbajnoka a futam utáni sajtónyilatkozatok során azt mondta, nem is tudott róla, hogy újabb meghallgatás vár rá, miközben felidézte a hétvége korábbi büntetését is.
Az Osztrák Nagydíj során Alonso korábban már 5 másodperces időbüntetést kapott sárga zászlós szabálytalanság miatt. A futamot követően pedig újabb ügy került a sportfelügyelők elé, ezúttal azért, mert felmerült, hogy nem megfelelően reagált a kék zászlókra. A spanyol világbajnok ugyanakkor a nemzetközi sajtó előtt azt mondta, nem tudott arról, hogy emiatt ismét meg kell jelennie a felügyelőknél.
Az esetről a MARCA számolt be az Osztrák Nagydíjat követően. A kérdéses szituációban Alonso félreállt, amikor a mögötte érkező Max Verstappen és Kimi Antonelli – akik a 2. helyért harcoltak – utolérték, és mindkettőjüket elengedte. Ennek ellenére a sportfelügyelők vizsgálatot indítottak az ügyben.
Amikor a MARCA munkatársa arról kérdezte, mit gondol arról, hogy a kék zászlós incidens miatt is a sportfelügyelők elé kell állnia, Alonso ironikusan válaszolt. „Nem tudom, most majd odamegyek... még az is lehet, hogy most 3 perc büntetést kapok.” A kétszeres világbajnok ezt követően arra is utalt, hogy szerinte nem minden versenyző megítélése egyforma. Szavait így folytatta: „Ezt már tegnap is láthattuk a sárga zászlós esetnél...”
Alonso megjegyzése arra utalt, hogy a spanyol versenyző eltérő mércét érzékel egyes esetek elbírálásában. Az ismertetett információk alapján a futamot követően valóban újabb sportfelügyelői meghallgatás várt az Aston Martin pilótájára egy feltételezett kék zászlós incidens miatt.
