Jacques Villeneuve szerint a Ferrarinak nincs más választása, ha harcba akar szállni a világbajnoki címért, vagyis teljesen be kell állnia Lewis Hamilton mögé. Az 1997-es világbajnok úgy látja, hogy Charles Leclerc lemaradása már túl jelentős, ezért a csapatnak egyértelműen a brit pilótára kell összpontosítania az erőforrásait.
A kanadai ex-versenyző korábban kifejezetten kritikusan nyilatkozott Hamiltonról. Még 2025 végén is megkérdőjelezte, hogy a brit képes-e még sikeres csapatot építeni maga köré a Mercedesnél töltött nehéz évek után. Az utóbbi hetek eredményei alapján azonban Villeneuve teljesen megváltoztatta a véleményét.
Villeneuve szerint Leclerc esélytelen Hamilton ellen
„Lewis pontosan tudja, hogyan kell nyerni. Ha megérzi a lehetőséget, nem osztogat ajándékokat” – fogalmazott Villeneuve, aki szerint a brit pilóta máris a maga képére formálta a maranellóiak belső struktúráját.
A korábbi világbajnok kemény szavakkal illette Leclerc-t is. Úgy véli, az olasz istálló túl sokáig védelmezte a monacói versenyzőt, aki így képtelen volt igazi vezérré válni. Leclerc korábban megelégedett a részsikerekkel és a csapattársak legyőzésével, ám Hamilton érkezése és hirtelen feltámadása teljesen felkészületlenül érte.
Valóban hatalmas fordulatot hoztak az elmúlt hetek. Hamilton a monacói és a kanadai dobogós helyezései után Barcelonában megszerezte első győzelmét a Ferrarival, amivel felugrott a tabella második helyére. A brit ezzel megelőzte Lando Norrist, Charles Leclerc-t és George Russellt is.
Miközben Hamilton szárnyal, Leclerc komoly hullámvölgybe került. Monacóban fékhiba miatt esett ki, a Katalán Nagydíj hétvégéjén pedig előbb a kvalifikáción törte össze az autót, majd a futamon hidraulikai problémák hátráltatták. Lemaradása már nagyjából 40 pont a csapattársával szemben.
Vasseur nem hajlandó beállni a sorba
A kialakult helyzet ellenére Frederic Vasseur hallani sem akar arról, hogy első számú pilótát nevezzen ki. A Ferrari csapatfőnöke a barcelonai győzelem után kifejezetten elutasítóan reagált az erre irányuló újságírói kérdésekre.
„Nem vagyok biztos benne, hogy válaszolni szeretnék az ilyen jellegű felvetésekre” – hárított a szakember, aki szerint a közvélemény túlságosan szélsőségesen reagál a pillanatnyi sikerekre.
„Két héttel ezelőtt még arról szólanak a hírek, hogy minden egy katasztrófa, most pedig már a világbajnoki címről beszélünk. Ez a legrosszabb hozzáállás, amit csak el tudok képzelni” – vélekedett Vasseur.
A csapatfőnök szerint a legrosszabb döntés az lenne, ha hagynák magukat befolyásolni a pillanatnyi sikerektől, így az ausztriai hétvégére is pontosan ugyanazzal a higgadt hozzáállással készülnek, mint a spanyolországi futamra.
A csapaton belüli feszültség ellenére Leclerc sportszerűen értékelte a helyzetet a legutóbbi futam után. Elismerte, hogy a Ferrari fejlesztési csomagja kiválóan működik, amiért a gyárban rengetget dolgoztak az utóbbi időben.
„Ez nagyszerű hír a csapatnak és nagyszerű Lewisnak is. Nekem most az a feladatom, hogy felvegyem vele a harcot, és ott küzdjek mellette az élen. Kanada óta erre sajnos nem volt lehetőségem” – nyilatkozta a monacói pilóta.
