A monacói versenyző csalódottan értékelt a futamot követően, és elismerte, hogy a választott beállítások nem működtek, ami jelentősen megnehezítette a versenyét. Szerinte a Ferrari jelenlegi autója rendkívül érzékeny a legkisebb változtatásokra is, ezért egy rossz irány komoly teljesítményveszteséget okozhat.
Leclerc már a nyilatkozata elején világossá tette, nem elégedett a Spielbergben nyújtott teljesítménnyel. „Elég rossz napunk volt.” A Ferrari pilótája elmondta, a szombati beállítások során olyan irányba indult el, amely tavaly még jól működött, ezúttal azonban egyáltalán nem hozta a várt eredményt.
A monacói versenyző részletesen is beszélt az autó viselkedéséről. „Tegnap olyan beállítási irányba indultam el, amely nagyon hasonlónak érződött ahhoz, ami tavaly jól működött, de idén ez egyáltalán nem vált be. A hátulja egyszerűen nem volt rendben, folyamatosan csúszkáltam, túlmelegítettem a hátsó gumikat. Nagyon nehéz volt.” - idézi a Sky Sports F1. Leclerc szerint ezek a problémák alapvetően meghatározták a futamát, és nem tudta azt a tempót autózni, amelyre számított.
A Ferrari versenyzője azt is kiemelte, hogy a csapat számára jelenleg nehezen megmagyarázható, miért változik ennyire egyik hétvégéről a másikra az autó teljesítménye. „Senki sem igazán érti, mi okozza a teljesítménykülönbséget egyik hétvégéről a másikra.” Példaként felidézte a Katalán Nagydíjat is, ahol egészen más képet mutatott az istálló.
„Barcelonában valószínűleg az egyik legerősebb autónk volt, oda olyan fejlesztéseket vittünk, amelyek működtek. Nem gondolom, hogy ezen a hétvégén a fejlesztésekkel lett volna a probléma. Egyszerűen ezek az autók nagyon érzékenyek. Ha nem találod el a megfelelő beállításokat, annak nagyon nagy ára van.”
