Teljesen összeomlott Charles Leclerc futama, aki a leintés után nem is rejtette véka alá a dühét. A monacói pilóta végül az előkelő rajtpozíciója ellenére is csak a csalódást keltő 8. helyen tudott célba érni.
A Ferrari versenyzője a leintés előtt a csapatrádióban adott hangot a tehetetlenségének. Előbb dühösen arra panaszkodott, hogy az abroncsai teljesen elhasználódtak, majd nem sokkal később egy még keményebb kritikát is megfogalmazott.
„Ez az autó egyszerűen szörnyű” – dühöngött Leclerc az utolsó bokszkiállása előtt. A futam valódi kálvária volt a maranellóiak pilótája számára, akit a pályán szinte mindenki könnyedén utasított maga mögé.
A Formula Passion kiemelte, a monacóit Lewis Hamilton háromszor, a Mercedes versenyzője, Andrea Kimi Antonelli, valamint Oscar Piastri kétszer, míg Isack Hadjar és Lando Norris egyszer-egyszer előzte meg a leintésig.
A hétvége egyébként még ígéretesen indult, hiszen Leclerc a 2. helyről vághatott neki a küzdelemnek. A monacói pilóta azonban már a rajt előtt is rendkívül borúlátóan nyilatkozott. Úgy fogalmazott, a legfőbb célja csupán egy tiszta, problémamentes hétvége teljesítése lenne, mivel az önbizalma az utóbbi időben jelentősen megcsappant.
A leintést követő levezető körben Leclerc és a versenymérnöke közötti párbeszédet a közvetítésben egyszerűen elnémították, így egyelőre rejtély övezi, hogy pontosan mi hangzott el a felek között a leintés után.
