Charles Leclerc második és Lewis Hamilton harmadik helye ellenére sem volt felhőtlen az öröm a Ferrarinál az osztrák időmérő után. Frederic Vasseur csapatfőnök kemény kritikával illette a versenyirányítást, amiért engedték sárga zászlós jelzés alatt megszerezni a rajtelsőséget.
A vitatott szituáció Max Verstappen balesete után alakult ki. A négyszeres világbajnok incidensét követően csak szimpla sárga zászlós jelzést léptettek életbe, a mezőny tagjai így javítani tudtak a köridejükön.
"Mindössze egyetlen sárga zászlót lengettek, ezért bőven lehet vitatkozni azon, hogy ez volt-e a helyes döntés egy olyan helyzetben, amikor még az orvosi autónak is a pályára kellett hajtania."
"A szabályok szerint a szektorban öt százalékkal kell csökkenteni a tempót, az FIA pedig úgy ítélte meg, hogy ez így rendben van. Sárga zászló alatt megszerezni a rajtelsőséget azért egy kicsit furcsa" – fogalmazott a francia szakember.
A Ferrari vezetője jelezte, szerinte mindenképpen dupla sárga zászlóra lett volna szükség. A sportvezető úgy véli, teljesen következetlen az irányítási rendszer, mivel a szabadedzéseken sokszor apróságokért is büntetéseket osztanak ki.
"Nem lehet folyamatosan a biztonságra hivatkozni, aztán a tétre menő szakaszban ilyen dolgokat megengedni vagy éppen megváltoztatni a rajtprocedúrákat" – tette hozzá felháborodva.
A riválisok szerencséje
A felügyelők döntései mellett a Mercedes helyzete is frusztrálta az istálló irányítóját. Vasseur egyértelmű utalást tett arra, hogy a kulcspillanatokban rendre a rivális csapat kerül kedvező pozícióba.
"A jelenlegi szezonban a dolgok szinte mindig a Mercedes számára alakulnak kedvezően, számunkra pedig rosszul. A pénzfeldobás náluk valahogy mindig a jó oldalára esik, minket azonban ez nem zökkent ki, továbbra is a saját céljainkra összpontosítunk" – mondta a csapatfőnök.
Biztató versenytempó
A feszült nyilatkozat ellenére a csapat garázsában van ok a bizakodásra, a gyenge pénteki kezdés után ugyanis jelentősen feljavult a tempójuk. A pályán dolgozó mérnökök és a gyár munkatársai közösen sikeresen fordították meg a hétvége alakulását.
"Már a harmadik szabadedzésen is jobban mentünk, az időmérőn pedig lépésről lépésre gyorsultunk. A versenyt nehéz megjósolni, mivel sok tiszta levegőre lesz szükség, a gumikat pedig megfelelően kell működésre bírni."
"A nagy hőség miatt ez egy igazi kőkemény csata lesz" – értékelte az esélyeket Vasseur.
A monacói versenyző remekül tért vissza az első rajtsorba, a csapatfőnök pedig kiállt mellette a nehezebb kezdés után.
"Charles a hétvége eleje óta szenvedett azzal, hogy egyetlen körön összerakja a tökéletes teljesítményt, maga a tempó viszont folyamatosan megvolt. Sokkal kevésbé aggódom akkor, amikor hibázunk, mintha már a legelejétől fogva hiányozna a sebességünk" – mondta a szakember.
