Pierre Gasly pályafutása legjobb szezonkezdetéről beszélt az Osztrák Nagydíj sajtónapján, de az Alpine teljesítményét nem festette túl rózsaszínre. A francia pilóta szerint a csapat egyik legfontosabb erénye eddig a megbízhatóság volt, miközben a középmezőnyben továbbra is hétvégéről hétvégére változhatnak az erőviszonyok.
Gasly úgy látja, az Alpine stabilan képes a pontszerzés környékén mozogni, ami önmagában jó alap, de a versenyző azt szeretné, ha a csapat közelebb kerülne a négy legerősebb istálló mögötti térhez.
„Azt kell mondanom, hogy a csapat eddig jó munkát végzett a megbízhatóság terén. Tényleg hibátlanok voltak eddig. Az autó teljesítményét nézve az év elejétől azt láttuk, hogy szinte minden hétvégén következetesen harcban lehetünk a pontokért” – mondta Gasly.
A francia szerint a középmezőny kiszámíthatatlan, mert a pálya karaktere és az adott hétvége körülményei folyamatosan átrendezik a sorrendet. Az Alpine néha közelebb kerül a legjobb négy csapathoz, máskor viszont visszacsúszik.
„A középmezőny hétvégétől és pályától függően ide-oda billen. Néha kicsit közelebb vagyunk a legjobb négyhez. Az év elején ilyen volt, mostanra viszont kicsit visszaestünk. Az elmúlt néhány hétvége bonyolultabb volt, de még mindig ott vagyunk, és nagyon következetesek voltunk” – fogalmazott.
Gasly számára tehát kettős a kép. Van miért elégedettnek lennie, mert az Alpine nem esett ki a pontszerzésért zajló harcból, de közben az is látszik, hogy a csapatnak további teljesítményre van szüksége.
„Egyrészt elégedett vagyok, másrészt viszont szeretném, ha kicsit jobban elkapnánk az előttünk lévő vonatot, és remélem, erre képesek leszünk a következő hétvégéken” – mondta.
Az Alpine számára ez különösen fontos lehet az európai versenyek sűrű szakaszában, ahol a fejlesztések és a pályaspecifikus teljesítmény gyorsan megváltoztathatják a középmezőnyön belüli pozíciókat.
