Itt állítsd be, hogy a motorsport hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 26. 20:21
Isack Hadjar szerint mélyebb okai vannak annak, hogy idén rendre pozíciókat veszít a rajtoknál.

Isack Hadjar szerint nem versenyzői hiba okozza a Red Bull idei rajtproblémáit. Az Osztrák Nagydíj sajtónapján a Barcelona után különösen látványossá váló gondokról beszélt, és egyértelművé tette, hogy a csapat az elmúlt napokban kiemelten foglalkozott a kérdéssel.

A Red Bull versenyzőjének barcelonai futamát már a rajtnál kompromittálta a gyenge elindulás. Hadjar szerint ez nem elszigetelt eset volt, hanem az idei év egyik visszatérő problémája.

„Szerintem eddig az évben talán egy jó rajtunk volt, a kanadai sprintfutamon. Monacóban az első rajt még ilyen volt, és ennyi. Minden más rajtnál pozíciókat vesztettem” – mondta Hadjar.

A kérdésre, hogy mi okozza a versenyről versenyre jelentkező ingadozást, Hadjar nem akart részletekbe menni, de azt jelezte, hogy nem egyszerű beállítási apróságról van szó. Szerinte a rajtprocedúra világos, ő pedig tudja, mit kell tennie az autóban.

„Pontosan ezt próbáljuk kideríteni. Bonyolult. Hogy világos legyen, ez biztosan nem emberi hiba az én oldalamról. A procedúra egyszerű, és tudom, hogyan kell végrehajtani. Mélyebb problémákról van szó” – fogalmazott.

Hadjar azt is elmondta, hogy Barcelona után külön kérte a csapatot, a rajtok legyenek az egyik fő fókuszterület. Nem ez az egyetlen téma a Red Bullnál, de a hétvége előtt láthatóan nem akarják tovább cipelni ugyanazt a hibát.

„Azt mondtam a srácoknak, hogy Barcelona óta ez legyen a fő pont, amelyre figyelni kell. Nem ez az egyetlen dolog, de nagyon keményen dolgoztak rajta” – mondta.

A Red Bull versenyzője már az első szabadedzésen választ remél arra, történt-e érdemi előrelépés, Barcelonában ugyanis már a rajtgyakorlatok alapján is érezte, hogy az autó nem úgy reagál, ahogy kellene.

„Meglátjuk az első szabadedzéstől, mit érzek. Barcelonában az egész hétvégén valahányszor felengedtem a kuplungot, egyszerűen nem ment sehová, és végig ilyen volt. Meglátjuk, mit sikerült megértenünk az elmúlt napokban, és hogyan tudjuk ezt alkalmazni” – zárta Hadjar.

Hozzászólok