Itt állítsd be, hogy a motorsport hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 24. 09:00
Lewis Hamilton kemény kritikája után a Ferrari teljesen áttervezte az autóját, ami azonnal meghozta a várt áttörést.

Lewis Hamilton kemény kritikával illette a Ferrari autóját, ám a maranellóiak válasza nem késett sokat. A brit pilóta a Monaco Nagydíj után még rendkívül egyszerűnek nevezte a versenygépet a Mercedeshez képest, a csapat azonban egy teljes áttervezéssel reagált a felvetésre.

Hamilton a monacói aszfaltcsíkon a második helyen futott be Andrea Kimi Antonelli mögött, ám a bő hatmásodperces hátrány csalóka képet festett a valós erőviszonyokról. A biztonsági autós fázis és a piros zászló nélkül a brit pilóta valószínűleg fél percnél is nagyobb lemaradással zárt volna.

A Ferrarinál tisztában voltak a konstrukció gyengeségeivel, így tudatosan készültek a háttérben. Az F1 Oversteer beszámolója szerint a korábbi, visszafogottabb dizájn csupán óvatos kezdés volt a szabályváltozások előtt, amelyet egy agresszív fejlesztési hullám követett.

Megjött a válasz

A határok feszegetését jól jelezte a különleges Macarena hátsó szárny bevetése, amelyet a riválisok többsége meg sem próbált lemásolni. Mindössze öt nappal a monacói futam után a Ferrari egy teljesen átformált SF-26-ost küldött pályára. Gary Anderson technikai elemző a The Race-től azt mondta, a mérnökök szinte minden elemhez hozzányúltak, az új csomag pedig a korábbi próbálkozásokkal ellentétben azonnal tökéletesen működött.

A változtatások hatása hamar megmutatkozott, amikor Hamilton megszerezte az első rajtsort a spanyolországi időmérő edzésen, mindössze 64 ezredmásodperccel elmaradva George Russell mögött. A futamon ugyan egy virtuális biztonsági autós fázis is segítette a győzelemhez, a tempója alapján a szerencse nélkül is az élre állt volna.

A siker véget vetett a Ferrari hosszú nyeretlenségi sorozatának, amely még Carlos Sainz 2024-es mexikóvárosi diadala óta tartott. Hamilton a barcelonai időmérő után rendkívül magabiztosan nyilatkozott a folytatásról, hiszen célul tűzte ki, hogy idén futamot nyerjenek, ami 2025-ben egyszer sem sikerült a csapatnak. Véleményét a Gazzetta dello Sport hasábjain is részletezte.

„Ez az autó biztosan fog még versenyeket nyerni, ebben teljesen biztos vagyok. Látva a fejlesztési irányt, a közös munkát és azt, hogy mennyire keményen hajtunk, meggyőződésem, hogy hamarosan folyamatosan a győzelmekért harcolhatunk” – fogalmazott a brit pilóta.

A riválisok is érzékelik a vörösök előrelépését, a 2025-ös világbajnok Lando Norris például megjegyezte, hogy a Ferrari egy jobb erőforrással valósággal tönkreverné a mezőnyt. A nagy kérdés most már csupán az, hogy ez a teljesítmény jelenti-e a csapat maximumát, vagy ez csupán az új alap, amelyről tovább építkezhetnek.

Hozzászólok