Itt állítsd be, hogy a motorsport hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 22. 12:34
A japán gyártó elnöke cáfolta a szakításról szóló pletykákat és elkötelezte magát az Aston Martin mellett.

Nem hajlandó feladni a Forma–1-et a Honda, annak ellenére sem, hogy az Aston Martinnal közös projektjük igencsak kínos módon indult. A két fél nemrég egy válságértekezletet is tartott a kapcsolat megmentése érdekében, miután a japánok gyenge erőforrása miatt rengeteg kritika érte őket.

A paddockban már megindultak a pletykák az idő előtti szakításról, ám Koji Watanabe, a Honda Racing Corporation (HRC) elnöke tiszta vizet öntött a pohárba. A szakember kijelentette, hogy a vállalat elkötelezett a királykategória mellett.

Hosszú távra tervez a japán gyártó

A HRC elnöke az F1-nek adott nyilatkozatában tisztázta a helyzetet, cáfolva a távozásukról szóló pletykákat. Watanabe elmondása szerint a vezetőség nem elégedett a jelenlegi eredményekkel, de a projektet középtávon értékelik.

„Jelenleg semmit sem változott a motorsportos tevékenységeink vagy a HRC iránti elkötelezettségünk megítélése. A Forma–1 jelentette kihívás a Honda DNS-ének része, ez pedig nem változott meg, hiszen hosszú távra tervezünk” – magyarázta Watanabe.

„A Honda vezetősége nagyon komolyan veszi a mostani helyzetet, valamint egyáltalán nem elégedett a jelenlegi eredményekkel. Egyetértés van közöttünk abban, hogy fejlődnünk kell, de azt is világosan látjuk, hogy ezt a projektet közép- és hosszú távon kell értékelni, nem pedig a mostani szezon alapján. A vezetés továbbra is komoly támogatást nyújt, miközben bízik abban a folyamatban, amellyel megoldjuk a ránk váró nehézségeket.”

A múltbéli döntések ára

Az F1 Oversteer szerint a nehézségek hátterében részben a múltbeli döntések állnak. Watanabe elismerte, hogy a Red Bullnak nyújtott támogatásuk lassította a felkészülést az új korszakra. A japánok a korábbi kiszállási döntésük után egészen a tavalyi év végéig segítették a Milton Keynes-ieket, ez pedig értékes időt vett el az új erőforrás fejlesztésétől.

„A korábbi visszavonulásunk okozta lemaradás behozatala időt vett igénybe. A fejlesztés késői megkezdése, valamint a szükséges kapacitások újjáépítése, illetve a szakemberek visszacsábítása mind fontos tényezők voltak a mostani nehézségekben” – mondta az elnök.

A helyzet rendezésére nincs sok idejük, ugyanis a nyári szünet előtt óriási nyomás nehezedik mindkét félre. A silverstone-iaknak sürgősen javítaniuk kell, mivel az idei szezonjuk és a jövőjük is kockán forog. Fernando Alonso is árgus szemekkel figyeli a fejlesztéseket, a spanyol klasszis ugyanis a csomag versenyképességétől teszi függővé a folytatást.

Itt állítsd be, hogy a motorsport hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
Hozzászólok