Max Verstappen elvesztette az uralmát az RB22-es felett a spielbergi időmérő edzés utolsó szakaszában. A holland pilóta a kvalifikációt követően furcsa pillanatként jellemezte a történteket, mivel egyáltalán nem értette a hirtelen tapadásvesztés okát, csapattársa, Isack Hadjar szerint azonban a hátsó szárny meghibásodása vezetett a falazáshoz.
A Q3-as incidens ráadásul csak a jéghegy csúcsa volt a Red Bull versenyzője számára egy rendkívül problémás hétvégén. Pénteken a bokszutcában fulladt le az autója, majd az ülése körüli gondok miatt kellett megszakítania a körözést, szombaton pedig a füldugója, illetve a maszkja rossz felhelyezése miatt kényszerült ismét a garázsba.
Amikor a holland sajtó munkatársai szembesítették az egymást érő balszerencsés esetekkel, a négyszeres világbajnok meglehetősen lazán reagált. A pilóta nevetve vázolta fel a szezonvégi terveit a folyamatos frusztráció kezelésére.
"Egész évben ez megy. Azt hiszem, az év végén elutazom Tibetbe. Úgy fogok élni, mint egy Buddha, és két hónapig csak teljesen kikapcsolódok" - utalt a jelenlegi forma-1-es kihívásokra Verstappen.
A Red Bull versenyzőjét arról is megkérdezték, vajon a mostani nehézségek az idei szezonban bevezetett új technikai szabályzat számlájára írhatóak-e. A pilóta úgy véli, a rengeteg tényező miatt egy rendkívül összetett helyzetről van szó.
"Minden szuper bonyolult a rengeteg dolog miatt. Kihajtasz a bokszból, az autó pedig egyszerűen lefullad. Ilyenkor csak el kell számolnod tízig. Vagy százig" - zárta gondolatait a holland.
