Itt állítsd be, hogy a motorsport.hu hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 28. 16:45
Lando Norris szerint az elrontott első kör és a stratégiai nehézségek miatt úszott el a jobb eredménye.

A hetedik helyen célba érő Lando Norris nem keresett kifogásokat a leintés után. A McLaren pilótája nyíltan beszélt arról, hogy a rajt utáni pillanatokban pecsételődött meg a sorsa.

„Ma nagyon sok múlt a stratégián, de az én első köröm sem volt a legjobb. A rajtom ugyan jól sikerült, utána viszont elkezdtem küszködni” – mondta a brit versenyző.

Rossz döntések a csaták során

A brit versenyző néhány konkrét pillanatra is kitért, amikor a csaták során rossz pozíciót választott a pályán. A wokingiak versenyzője ugyanakkor nem tartja katasztrofálisnak az elért eredményt, hiszen az autóban rejlő tempó bizakodásra ad okot.

„Néha rossz helyre pozicionáltam az autót, emiatt pedig pozíciókat vesztettem. Ez kissé szerencsétlen helyzet volt, de összességében mégis jó futamot zártunk, nem volt ez egy rossz nap.”

Nem könnyű beállítani a McLarent

A McLarennél tapasztalható nehézségek ráadásul nemcsak Norrist érintik, hanem csapattársát is. A pilóta elmondása szerint az autó vezethetősége még mindig nem tökéletes, így komoly kihívást jelent minden hétvégén megtalálni az ideális beállításokat.

„A csapattársammal ugyanazokra a dolgokra panaszkodunk. A múlt hétvégén én hoztam ki a maximumot a lehetőségeinkből, ezen a hétvégén pedig Oscarnak sikerült ez.”

„Egyértelmű, hogy ezt az autót nem könnyű minden hétvégén tökéletesen beállítani, de folyamatosan tesszük meg a kisebb lépéseket előre.”

Hozzászólok