A 2026-os szabályrendszernek megfelelő autók fejlesztése már javában zajlik a Forma-1-ben, miközben a pilóták a szimulátorokon keresztül kaphatnak első benyomást a jövő versenygépeiről. Charles Leclerc, a Ferrari monacói versenyzője nemrégiben lehetőséget kapott arra, hogy virtuálisan kipróbálja a két év múlva debütáló konstrukciót, azonban tapasztalatai egyelőre nem töltenek el mindenkit optimizmussal.
„Finoman fogalmazva nem ez a legélvezetesebb versenyautó, amit valaha vezettem, ugyanakkor fontos megjegyezni, hogy a projekt még viszonylag kezdeti fázisban van," nyilatkozta Leclerc az Osztrák Nagydíj hétvégéjén, ahol a sajtó képviselői előtt részletezte első benyomásait a 2026-os modellről.
A monacói versenyző reményét fejezte ki, hogy az elkövetkező hónapokban jelentős fejlődésen megy keresztül a koncepció, mindazonáltal úgy véli, nem titok, hogy a következő szabályrendszer valószínűleg sokkal kevesebb élvezetet nyújt majd vezetési szempontból. „Egyelőre nem vagyok nagy rajongója, de ez a valóság, amivel szembe kell néznünk," tette hozzá a Ferrari pilótája, aki ugyanakkor hangsúlyozta, hogy minden új kihívást szívesen fogad.
„Végeredményben ez is csak egy újabb kihívás, amit örömmel vállalok: megpróbálni a legtöbbet kihozni egy olyan autóból, amely jelentősen különbözik a jelenlegitől. De hogy élvezem-e? Valószínűleg nem," vallotta be őszintén a háromszoros futamgyőztes.
A The Race szakportál munkatársa arra volt kíváncsi, hogy Leclerc-et inkább a leszorítóerő csökkenése vagy az extrém mértékű energiavisszanyerés zavarja-e jobban, amire a versenyző egyértelmű választ adott: „Azt hiszem, mindkettő problémás, de valószínűleg az utóbbi jobban zavar, mint az előbbi."
„Egyszerűen furcsa az egész... Még nem tudom elképzelni, hogyan fognak kinézni a versenyek, és mennyire lesznek látványosak az előzési manőverek ezekkel az új szabályokkal," fejtette ki aggodalmait a Ferrari pilótája, aki bízik abban, hogy a szakemberek tisztában vannak a problémákkal.
„Tudom, hogy az emberek, a csapatok és az FIA is tisztában vannak a helyzettel, és valószínűleg van még lehetőség a finomhangolásra. De nem tudom, mennyit fog változni a koncepció a bevezetésig," zárta gondolatait a monacói versenyző, akinek szavai kétségtelenül elgondolkodtatóak a sportág jövőjét illetően.
