Itt állítsd be, hogy a motorsport.hu hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 28. 19:33
Lewis Hamilton szerint a Ferrari motorhátránya olyan mértékű a Mercedesszel szemben, amelyet talán egyetlen szezon alatt lehetetlen lesz ledolgozni.

A Ferrari egyelőre esélytelennek tűnik a Mercedes motorjaival szemben, Lewis Hamilton pedig egyenesen úgy véli, hogy a lemaradás ledolgozásához egyetlen szezon nem is lesz elegendő. A brit pilóta az Osztrák Nagydíjon tapasztalt drasztikus tempókülönbség miatt kongatta meg a vészharangot, miután a spielbergi futamon a vártnál sokkal nagyobb pofonba szaladtak bele.

A hétszeres világbajnok hiába kapta el kiválóan a rajtot, csak néhány körön keresztül tudta tartani a lépést a végül futamgyőztes George Russell-lel. A folytatásban a maranellóiak autójának teljesítménye rohamosan visszaesett. Hamiltont sorra vadászta le Max Verstappen, Oscar Piastri, valamint a Mercedes másik autóját vezető Andrea Kimi Antonelli is, így végül csak az ötödik helyen, közel huszonhét másodperces hátránnyal szelte át a célvonalat.

A pilóta a leintést követően a Sky Sport F1 kamerái előtt elsősorban nem is a helyezést, hanem a hajtásláncok közötti elkeserítő különbséget tette szóvá. A Ferrari hiába vetett be engedélyezett módosításokat a motoron, a brit versenyző elmondása alapján az egyenesekben mutatott hátrányuk továbbra is kritikus méreteket ölt.

„Már pénteken is látszott, hogy a kanyarokban mi vagyunk a leggyorsabbak, az egyenesekben viszont hat tizedet kaptunk a Mercedestől. Ezt a szakadékot egy nagyszerű éjszakai munkával szombatra sikerült jelentősen csökkentenünk, a versenyen azonban az alaptempó hiánya mellett a túlmelegedéssel is meg kellett küzdenünk. Az autó nagyon csúszkált, az egyensúlyt pedig borzasztóan nehéz volt megtalálni” – mondta Hamilton.

„Azt hittem, tudom tartani a lépést Russell-lel, de a gumikopás rendkívül magas volt. A Mercedesek egyszerűen elhúztak az egyenesekben, emiatt pedig a kanyarokban túlságosan is erőltetnem kellett a tempót, hogy valahogy kompenzáljam a hátrányt. Nem számítottam arra, hogy ekkora lesz a különbség, ráadásul a magaslati levegő miatt is jobban bizakodtunk a futam előtt.”

A csapat előtt álló feladat egyáltalán nem tűnik egyszerűnek. A motorfejlesztési lemaradás miatt a következő időszakban is komoly kihívásokkal kell szembenézniük, különösen azokon a helyszíneken, ahol az erőforrások dominálnak.

„A lemaradásunk nagyon nagy, ezért egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy egyetlen szezon alatt el lehet tüntetni. Hónapokra van szükség ahhoz, hogy kifejlesszük, teszteljük és bevezessük a szükséges változtatásokat. Az év későbbi szakaszában talán előreléphetünk, addig viszont nagyon nehéz versenyek várnak ránk” – fogalmazott a pilóta.

„Reméljük, hogy a sok kanyarral rendelkező pályákon versenyképesebbek leszünk. Silverstone viszont egyáltalán nem lesz könnyű a hosszú egyenesek miatt. Én általában jól megyek ott, a végsebességgel kapcsolatos problémánk azonban azon a hétvégén is velünk lesz.”

Hozzászólok