Lewis Hamilton az ötödik helyen zárt Ausztriában, ám a futamot követően sokkal inkább a Red Bull hirtelen sebességnövekedése foglalkoztatta. A Ferrari pilótája értetlenül állt azelőtt, hogy a rivális istálló mekkora előrelépést tett a hétvége során.
A spielbergi összecsapás eleve nehéz feladat elé állította az olasz csapatot. Hamilton ugyan a rajtnál megelőzte Charles Leclerc-t, megszerezve a második pozíciót, ám a korai kerékcsere miatt kénytelen volt alternatív stratégiára váltani. Végül be kellett érnie az ötödik hellyel, ami elmaradt a Mercedes és Max Verstappen elleni küzdelemben várt eredménytől.
A brit pilóta számára a rendkívüli hőség is komoly kihívást jelentett.
„Rendkívül nehéz verseny volt, elképesztő forróság uralkodott a pályán. Hiába viseltem hűtőmellényt, az a rajtlámpák kialvása pillanatában felmondta a szolgálatot, így folyamatosan küzdenem kellett a meleggel” – emlékezett vissza Hamilton.
A magas hőmérséklet az autót sem kímélte, hiszen a Ferrari erőforrása túlmelegedett. Emiatt a mérnökök kénytelenek voltak visszafojtani a teljesítményt, ami körönként értékes tizedmásodpercekbe került. Ez különösen érzékenyen érintette a csapatot, mivel a motor normál körülmények között is elmarad a riválisokétól.
Meglepő Red Bull-fejlesztések
Hamilton a hazai futamára, Silverstone-ra előretekintve abban reménykedik, hogy a változékony angliai időjárás, esetleg egy kiadós eső segíthet nekik a javításban.
„Egyértelmű, hogy a Mercedes jelenleg előttünk áll, rendkívül gyorsak voltak. Emellett a Red Bull is hatalmasat lépett előre ezen a hétvégén, az új fejlesztéseikkel nagyjából négy tizedmásodpercet gyorsultak” – fogalmazott a brit pilóta.
Hamilton szerint a rivális elsősorban a súlycsökkentéssel ért el ekkora javulást, az autóból ugyanis állítólag csaknem tíz kilogrammot faragtak le, ami óriási előnyt jelent.
A Ferrari versenyzője elismerte, hogy csapata előtt még komoly munka áll, ha csökkenteni akarják a lemaradásukat. Az autó a kanyarokban jól viselkedik, de a tempóhiány miatt Hamilton szerint sürgősen szükségük lenne az új motorra.
