A paddockban futótűzként terjed a pletyka, miszerint Max Verstappen az Osztrák Nagydíj hétvégéjén képbe került a McLarennél, ami megnyithatja az utat Oscar Piastri előtt a Red Bullhoz. A korábbi Forma–1-es pilóta, Mark Webber, aki Piastri menedzsmentjében tevékenykedik, igyekezett hárítani az erről szóló kérdéseket, ám a reakciója csak felerősítette a találgatásokat.
Webber meglehetősen szokatlanul viselkedett, amikor szembesítették a két versenyző esetleges helycseréjével. A korábbi Red Bull-versenyző először megdöbbent, majd igyekezett kitérni a konkrét válasz elől.
„Hűha. Igen, a sajtónyilatkozataimat hajlamosak alaposan felfújni és kiragadni a kontextusból” – mondta Webber. Az F1 Oversteer szerint a német újságíró, Bach és kollégája, Bianca személyesen kérdezték meg az ausztrál ex-versenyzőt a kialakult helyzetről. A szakíró szerint Webber reakciója és testbeszéde sokatmondó volt a beszélgetés során.
„Bianca és én röviden kérdeztük őt a Red Bull-os helyzetről és a Maxszal való esetleges cseréről, mire csak annyit mondott, hogy hűha, majd arról beszélt, hogy a nyilatkozatait mindig túlzottan felfújják. A válaszainak sorrendje meglehetősen furcsa volt, ami megmosolyogtatott. Webber gyanít valamit, így most sürgősen megpróbálja elhelyezni valahova Piastrit.”
„Ha megnézzük a testbeszédét, azt, hogy kivel és hogyan beszél, teljesen egyértelmű, hogy kapott valamilyen fülest, így nem szeretné, ha kész tények elé állítanák” – mondta Bach.
Feszültség a háttérben
A Piastri és a Red Bull közötti kapcsolatról szóló hírek először május elején láttak napvilágot, ám akkor még abból a feltételezésből indultak ki, hogy az ausztrál a Mercedeshez távozó Verstappen helyét veszi át. A Mercedes azonban azóta szinte teljesen kizárta a négyszeres világbajnok szerződtetését, így a McLaren tűnik a legvalószínűbb célpontnak, amennyiben Verstappen él a szerződésében szereplő teljesítményalapú kilépési záradékkal.
A feszültséget tovább fokozza, hogy Webber és a wokingi istálló kapcsolata állítólag megromlott a 2025-ös szezonban tapasztalt belső csatározások miatt. A papaya-szabályok kényes kérdései következtében a paddockban olyan pletykák is elterjedtek, hogy az egykori versenyzőt már a McLaren vendéglátóegységébe sem engedik be.
