Itt állítsd be, hogy a motorsport hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 25. 06:47
Zak Brown határozottan kijelentette, hogy a McLaren a jövőben is a Mercedes erőforrásaival kíván versenyezni.

Zak Brown eloszlatta a kételyeket, és világossá tette, hogy a McLaren a jövőben is a Mercedes erőforrásait kívánja használni. A wokingi istálló jelenlegi szezonja ugyan döcögősen indult, a vezérigazgató mégis hosszú távon tervez a német partnerrel.

A partnerség annak ellenére sziklaszilárd, hogy a Brixworth-ben készülő erőforrások akkumulátorproblémái miatt a McLaren is szenvedett el kieséseket. Brown szerint azonban a két cég kapcsolata ma már sokkal jobb, mint a szezon kezdetén.

Bizalom a Mercedesben

„Kifejezetten elégedettek vagyunk a Mercedesszel, fantasztikus partnerek. Rácáfoltunk azokra a hangokra, amelyek szerint ügyfélmotorral nem lehet nyerni. A legfőbb prioritásunk az, hogy velük maradjunk a következő szabálymódosítások idején is” – nyilatkozta Brown.

A jövőbeli motorformátumról is határozott elképzelése van az amerikai szakembernek. Az F1 Bizottság tárgyalásain körvonalazódó tervek szerint a belsőégésű motorok nagyobb szerepet kapnak, miközben a hibrid rendszer és az akkumulátorok jelentősége csökken.

„Minden, amit hallunk, vagyis a nagyobb belsőégésű motor, a kisebb akkumulátor-függőség és a komolyabb hang, nagyszerűen hangzik. Ez egy kiváló irány, amely felé érdemes elmozdulni” – mondta.

Az Auto Racer beszámolója szerint a vezérigazgató úgy látja, hogy a tavalyi sikerek önmagukért beszélnek, hiszen mindkét versenyző hét futamgyőzelmet szerzett 2025-ben. A csapatvezető a pilótapárosát is védelmébe vette, mivel a Lando Norris és Oscar Piastri kettős tökéletes egyensúlyt képvisel.

„Két olyan versenyzőnk van, akik nagyon hatékonyan dolgoznak együtt. Lando a bajnoki címet is megszerezte, de Oscar is mindössze egyetlen harmadik hellyel maradt el a végső sikertől. Különösen elégedettek vagyunk velük” – mondta a csapatvezető.

Harc a fiókcsapatok ellen

Brown régóta harcol a mezőnyben jelen lévő fiókcsapatok és a többszörös tulajdonosi struktúrák ellen. A McLaren vezére úgy véli, hogy a sportág egészségét veszélyezteti, ha egyes istállók nem teljesen önállóan működnek.

„Ez nem egy hirtelen reakció, már tíz éve ezt az álláspontot képviselem. A fiókcsapatok rendszere káros hatással van az F1-re, hiszen nem egészséges a sportág számára.”

„Toto Wolff-fal és a legtöbb csapattal is egyetértünk abban, hogy mindenkinek azonos pénzügyi szabályok szerint, a saját érdekeit képviselve kell versenyeznie. Remélem, az FIA és a Formula–1 hamarosan szabályozni fogja ezt a kérdést” – magyarázta a szakember.

A feszített versenynaptár és a más szériákkal való ütközések szintén aggasztják a sportvezetőt. Miután a Kanadai Nagydíj az Indianapolis 500-zal, a Barcelona-Katalónia Nagydíj pedig a Le Mans-i 24 órás futammal esett egy időpontra, Brown változtatásokat sürget.

„Nagyon szeretném, ha a Le Mans-i verseny egy üres F1-es hétvégére esne. Nagyszerű lenne, ha a pilótáink egyszer rajthoz állhatnának ott, és sajnálom, hogy a dátumok ütközése miatt ez jelenleg lehetetlen” – zárta gondolatait Brown.

A McLaren számára a mostani idény komoly kihívásokat tartogat, hiszen a montreali nehéz hétvége és a gyengébb monacói szereplés után Barcelonában is csak szerencsével, Kimi Antonelli kiesésének köszönhetően értek el pódiumot. Brown azonban bízik a fordulatban, még akkor is, ha jelenleg a Mercedes tűnik a legerősebbnek.

Hozzászólok