A McLaren csapatfőnöke szerint az istálló jelenleg nem képes arra, hogy rendszeresen a pódiumért harcoljon. Az osztrák versenyhétvégét követően Andrea Stella elismerte, hogy a csapatnak szembe kell néznie az autó valós teljesítményével, ahelyett, hogy túl magas elvárásokat támasztanának.
„El kell fogadnunk, hogy a versenyképességünk jelenleg nem teszi lehetővé a dobogóért való harcot” – mondta a szakember.
Reális célok kellenek
Stella a Sky-nak nyilatkozva rámutatott arra, hogy a korábbi kiemelkedő eredmények csupán szerencsés körülményeknek köszönhetők. A csapatfőnök példaként a barcelonai futamot említette, ahol a riválisok technikai problémái segítették őket előkelő pozícióhoz.
„Csak akkor érhetünk el ilyen eredményeket, ha különleges helyzetek adódnak, mint amilyenek a versenytársaink megbízhatósági problémái voltak Barcelonában” – magyarázta az olasz szakember.
A wokingi istálló előtt álló feladatok azonban teljesen világosak a vezetés számára. A csapat pontosan tudja, hol kell beavatkozni, így a fejlesztési irányvonalat is meghatározták.
„A küldetésünk egyértelmű, hiszen javítanunk kell az autó teljesítményén. Vannak érkező fejlesztéseink, amelyeket a megfelelő módon kell pályára vinnünk” – fogalmazott Stella.
