George Russell kifejezetten nehéz időszakon megy keresztül a Mercedesnél, miközben csapattársa szárnyal a pályán. Juan Pablo Montoya szerint a brit pilóta küszködésének hátterében a bizonytalan jövője áll, hiszen a jelenlegi szerződése a szezon végén lejár.
Az idei bajnokságot meglepetésre Andrea Kimi Antonelli vezeti Lewis Hamilton előtt, miközben Russell tetemes hátrányba került. Bár a brit pilóta úgy számolja, hogy a lemaradásából negyvenöt pont a balszerencse számlájára írható, Barcelonában például technikai hiba nélkül is kikapott volna olasz csapattársától.
„Véleményem szerint nagyon sokat segítene George mentális állapotán egy új szerződés a Mercedesszel” – nyilatkozta Montoya a BetVictor munkatársainak.
„Még ha azt is mondja, hogy ez nem tényező, garantálom, hogy nagyon is foglalkoztatja a dolog, ami negatívan hat a teljesítményére. Emlékszem, nekem is borzalmas volt olyan helyzetben vezetni, amikor a jövőm bizonytalan volt.”
Új álomcsapat a láthatáron?
Montoya nemcsak Russell nehézségeiről beszélt, hanem kitért a Mercedes jövőbeli terveire is. Toto Wolff ugyanis nyitottnak tűnik arra, hogy a jövőben megszerezze a négyszeres világbajnok Max Verstappent az olasz versenyző mellé.
„Toto Wolff talán úgy gondolja, hogy ha Verstappent Antonelli mellé ülteti, akkor mindent megnyerhetnek. Ez a felállás egy olyan páros lenne, mint a hajdani Senna-Prost kettős, Wolff pedig már bizonyította, hogy képes kezelni az ilyen helyzeteket, amikor két bajnok van a garázsban” – vélekedett a kolumbiai.
„A szurkolók számára ez egy álomszerű forgatókönyv lenne, ám a megvalósulás rengeteg mindentől függ. A Mercedesnél talán nem akarják megtörni azt a folyamatot, amely során Antonelli egyre inkább átveszi a vezérszerepet a csapaton belül.”
Montoya szerint a holland pilóta átigazolása máshol talán még egyszerűbb is lehetne, úgy látja ugyanis, hogy Verstappen sokkal könnyebben kiköthet a McLarennél, mint a Mercedesnél.
