Itt állítsd be, hogy a motorsport.hu hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2025. 05. 26. 14:12
A McLaren versenyzője egyértelműen fogalmazott az ovális pályás versenyekkel kapcsolatos álláspontjáról.

Lando Norris, a McLaren brit pilótája és a legutóbbi Monacói Nagydíj győztese kategorikusan kizárta annak lehetőségét, hogy valaha is rajthoz álljon a legendás Indianapolis 500-as versenyen. A négykerekes-sorozat egyik legtehetségesebb versenyzője világossá tette, hogy bár nagyra értékeli az IndyCar-pilóták munkáját, számára ez a versenyforma nem jelent vonzerőt.

Tisztelet a kollégák iránt

Norris elismerően nyilatkozott az amerikai sorozat versenyzőiről, amikor megemlítette Robert Shwartzman közelmultbeli sikerét. "Nagy tisztelettel vagyok az IndyCar-pilóták iránt, múlt héten gratulálltam Robert Shwartzmannak az Indy 500-as rajtelsőségéhez. Ő és én csapattársak voltunk a Formula Renault 2.0-ban 2015-16-ban, és az Indy 500-beli sikere tényleg klassz" - mondta a brit versenyző a RacingNews365-nek nyilatkozva.

A McLaren pilótája hangsúlyozta, hogy számos IndyCar-versenyző rendelkezik olyan tehetséggel, amely alkalmassá tenné őket a Forma-1-es szereplésre, ugyanakkor személyesen nem érez vonzalmat az ovális pályás versengés iránt.

Virtuális tapasztalatok

Norris megosztotta tapasztalatait a virtuális Indianapolis 500-ról is, amely során humoros megközelítésben mutatta be hozzáállását az ovális versenyekhez. "Bár részt vettem a virtuális Indy 500-on, az szórakoztató volt, kiestem a versenyből, de nem éreztem rosszul magam - csak megnyomtam a gombot és elhagytam a versenyt" - fogalmazott a pilóta.

Norris végső következtetése egyértelmű volt az ovális pályás motorsport kapcsán. "Soha nem fogok így versenyezni, nem érdekel, ez nem az én műfajom, nem ez az a versengés, ami örömet okoz nekem" - jelentette ki határozottan, majd hozzátette: "Ismétlem, nagy tisztelettel vagyok ezek iránt a srácok iránt, nagyon tehetségesek, és néhányuk akár a Forma-1-ben is helytállhatna, de én szeretem, ha jobbra is kell kanyarodni, nemcsak balra."

Hozzászólok