Itt állítsd be, hogy a motorsport.hu hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 27. 21:04
A Red Bull vizsgálata feltárta, hogy a hátsó szárny meghibásodása okozta Max Verstappen ausztriai balesetét, a csapat pedig bocsánatot kért.

Max Verstappen ausztriai kiesését egy hirtelen fellépő technikai probléma okozta. A Red Bull alapos vizsgálata kiderítette, hogy a négyszeres világbajnok autóján a hátsó szárny hibásodott meg, a hiba közvetlen következményeként pedig a versenyző elveszítette az uralmat a jármű felett.

Az osztrák istálló vezetősége elismerte a mulasztást, Laurent Mekies csapatfőnök sajnálatát fejezte ki a kiesés miatt, a történtek után pedig személyesen kért elnézést a versenyzőtől.

Váratlan hiba a kritikus pillanatban

A csapat szakemberei azonnal nekiláttak az adatok elemzésének a kiesést követően. A telemetriai mutatók megerősítették, hogy a hátsó szárny nem záródott megfelelően az egyenesfutási mód végén, így Verstappen a nagy sebességű szakaszon már semmit sem tehetett az ütközés elkerüléséért.

„Hirtelen elvesztettük az autó hátsó részének aerodinamikai teljesítményét, így pedig esélye sem volt Maxnak arra, hogy elkerülje az ütközést. Csapatként teljes felelősséget vállalunk a történtekért, és elnézést kérünk tőle”, nyilatkozta Mekies.

Hozzászólok
(1)