Itt állítsd be, hogy a motorsport hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 26. 15:55
George Russell tiszta vizet öntött a pohárba a jövőjével kapcsolatban, eldőlt, hol folytatja a pályafutását a következő szezonban.

„A következő évben is itt leszek” – jelentette ki a brit pilóta, véget vetve a jövőjét firtató pletykáknak. Russell ezzel tisztázta, hogy továbbra is jelenlegi csapatát erősíti.

A Mercedes ugyan nem tervez semmilyen hivatalos bejelentést vagy szerződéshosszabbítást a spielbergi hétvégére, a versenyző helyzete mégis biztosnak tűnik. Russell ugyanis megerősítette, hogy „százszázalékosan” a csillagos márkánál marad.

A Speed Week beszámolója szerint a brackley-iek versenyzője határozottan elkötelezte magát a közös folytatás mellett, így a jövője körüli találgatások végleg lezárultak. A felek között teljes az egyetértés a jövőt illetően.

Átrendeződés a kétkerekűeknél

Eközben a motorsport más géposztályaiban is komoly stratégiai harcok zajlanak a háttérben. Különösen igaz ez a MotoGP-re, ahol az olasz és a spanyol gyártók közötti európai politikai csata határozza meg a piacot.

Az Aprilia és a Ducati közötti küzdelem új szintre lépett a versenyzők megszerzéséért. A következő években Marc Marquez és Pedro Acosta a Ducati színeiben versenyeznek majd, miközben Marco Bezzecchi és Pecco Bagnaia az Aprilia sikereiért küzdenek.

Ez a felállás jól mutatja az olasz gyárak közötti stratégiai szintű vetélkedést.

Hozzászólok