Itt állítsd be, hogy a motorsport hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 25. 17:55
Kimi Antonelli elárulta, milyen feltételek mellett alkalmaz majd csapatutasítást a Mercedes a pilótái között az idei szezonban.

Toto Wolff tiszta vizet öntött a pohárba a Mercedes pilótái között kialakult feszült helyzet után. Az osztrák csapatfőnök egyértelmű szabályokat határozott meg George Russell és Kimi Antonelli számára a jövőbeni egymás elleni csatákra vonatkozóan.

„Volt egy megbeszélésünk erről, és Toto nagyon világossá tette az álláspontját. Ha ismét olyan helyzetbe kerülünk, mint Barcelonában, vagyis az ellenfelek nyomást gyakorolnak ránk, akkor életbe lép a csapatutasítás, különösen akkor, ha az egyik autó tempója egyértelműen jobb” – magyarázta Antonelli.

„Ha viszont csak egymás ellen harcolunk, és nincs rajtunk nyomás egy másik csapat részéről, akkor szabadon versenyezhetünk, ahogyan azt Montrealban is tettük.”

A feszült házon belüli csaták mellett a technikai gondok is nehezítik a brackley-i istálló dolgát, hiszen Antonelli a legutóbbi futamon túlmelegedés és az akkumulátor meghibásodása miatt kiesett. A Mercedes versenyzője Spielbergben megerősítette, hogy az osztrák hétvégére új erőforrást kap az autójába.

„A motorgondok valójában már egy ideje jelen vannak, hiszen a miami első szabadedzésen is adódtak nehézségeim, George kanadai kiesése után pedig rengeteg pontot veszítettünk” – emlékezett vissza az olasz pilóta.

„Barcelonában az erőforrás egyik elemében hirtelen ugrott meg a hőmérséklet, ez okozta az akkumulátor leállását. Kanadában viszont teljesen mások voltak a körülmények, ott sokkal hűvösebb időben versenyeztünk.”

A spielbergi pálya szintén komoly kihívás elé állítja majd a technikát a várható hőség miatt. A ritka levegő és a tengerszint feletti magasság miatt az autók hűtése kulcskérdés lesz, ám Antonelli szerint az új motor sokat segíthet a helyzeten.

„Ebben a szezonban leginkább a régi aszfalttal és az alacsony tapadással rendelkező pályákon szenvedtünk. Ebből a szempontból Spielberg kedvezőbb lehet számunkra, mint Barcelona, bár rendkívül magas hőmérsékletre számítunk.”

„A pálya nagyon megterhelő a fékektől kezdve a motorig, ráadásul a magasság miatt a levegő oxigéntartalma is alacsonyabb, emiatt az új erőforrás mindenképpen jó hír számomra.”

Hozzászólok