Frédéric Vasseur nem próbálta szépíteni a Ferrari osztrák vasárnapját. A csapatfőnök szerint Lewis Hamilton ötödik és Charles Leclerc nyolcadik helye mögött nemcsak a jól ismert motorhátrány állt, hanem egy rosszul kezelt stratégia is, amely miatt elszalasztottak egy jobb eredményt.
A Ferrari vezetője a futam után arról beszélt, hogy az SF-26 teljesítményén már a szezon eleje óta látszik a hátrány az egyenesekben, és ezen nem lehet egyetlen gyors megoldással változtatni. Vasseur ugyanakkor világossá tette, hogy ezt nem akarja mentségként használni.
„A szezon eleje óta van egy teljesítményhátrányunk, ezt pontosan tudjuk. Még az ADUO-val sem lehet arra számítani, hogy varázsütésre minden megoldódik. A motoron időbe telik javítani, de javulni fogunk.”
Szerinte ez különösen akkor fáj a Ferrarinak, amikor közvetlen csatákba kerül, mert ilyenkor a kisebb végsebesség azonnal visszaüt. „Amikor harcban vagy, ez különösen nehézzé válik, mert az egyenesben egyszerűen megelőznek. Ez megnehezíti az életünket, de nem lehet kifogás.”
Leclerc futamát Vasseur külön is elemezte, és itt már nem technikai, hanem stratégiai hibáról beszélt. A monacói versenyző eredetileg két bokszkiállásos versenyre készült, a Ferrari azonban menet közben más irányba vitte a futamot.
„Charles a rajtnál még úgy készült, hogy két kiállással megyünk végig, aztán megváltoztattuk a tervet. Rossz döntés volt.”
A VSC később ugyan valamelyest visszahozta Leclerc-t a versenybe, ám Vasseur szerint az alapvető probléma addigra már megtörtént. A Ferrari túl sok figyelmet fordított a Mercedesre, miközben nem arra összpontosított, kit kellene valóban legyőznie a pályán.
„Az eredmény azért alakult így, mert túl sokat foglalkoztunk a Mercedesszel, pedig nem velük kellett volna törődnünk. Ha másképp kezeljük a futamot, a McLarenek előtt végzünk.”
A Ferrari csapatfőnöke ezzel együtt nem akarta egyetlen hibára leegyszerűsíteni a hétvégét. Úgy látja, az osztrák pálya eleve kedvezőtlenebb volt az SF-26 számára, miközben egy korábbi helyszín, például Barcelona sokkal jobban feküdt az autónak.
„Múlt héten nem lettünk bajnokok, most pedig nem lettünk hirtelen ostobák. Minden hétvégén változnak a körülmények, ráadásul hat-hét autó van két tizeden belül. Vannak pályák, amelyek jobban passzolnak az egyik autóhoz, mint a másikhoz.”
Vasseur szerint éppen ezért a Ferrari feladata most az, hogy pontosabban értse, miért nem állt össze a csomag már péntektől kezdve Spielbergben. „Ezt meg kell értenünk, mert itt szerintem már péntektől sem raktunk össze mindent.”
