Teljes képtelenségnek nevezte Max Verstappen menedzsere azokat a sajtóértesüléseket, amelyek szerint a holland pilóta tárgyalásokat folytatna a McLarennel. Raymond Vermeulen határozottan cáfolta a brit médiában megjelent híreket.
Titkos egyeztetésekről írt a brit sajtó
A pletykák alapját a Daily Mail cikke adta, amely szerint a felek titokban már egyeztetnek a közös jövőről. Az angol lap úgy értesült, hogy Verstappen akár már a következő szezonban, de legkésőbb 2028-ban átveheti Oscar Piastri helyét a wokingiaknál.
A pletykák felerősödését az is táplálhatta, hogy Verstappen jelenlegi versenymérnöke, Gianpiero Lambiase a közeljövőben éppen a McLarenhez igazol. A négyszeres világbajnok jövője emiatt is folyamatos beszédtéma, ráadásul a szerződése 2027-es szakaszáról még nem született végleges döntés.
Csak a győztes autó számít
Vermeulen a BILD német lapnak tisztázta a helyzetet, egyúttal világossá tette, hogy nem keresték a rivális istállót.
„Ezek a pletykák teljesen alaptalanok, semmiféle tárgyalás nem történt. Ahogy korábban is elmondtam, megvárjuk, hogyan fejlődik az autó az előttünk álló hetekben.”
„Szeretnénk a Red Bullnál maradni, de ehhez olyan autóra van szükségünk, amellyel képesek vagyunk a győzelemre” – fogalmazott a menedzser.
A háttérben zajló egyezkedésekről az Osztrák Nagydíj hétvégéjén a Red Bull csapatfőnöke, Laurent Mekies is megszólalt a pénteki sajtótájékoztatón. A szakember elmondása szerint maga Verstappen erősítette meg a csapatnak, hogy a jövőben is az osztrák istállót szeretné erősíteni.
