Itt állítsd be, hogy a motorsport hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 24. 16:24
Max Verstappen elárulta, hogy csapata egy átfogó fejlesztési csomaggal igyekszik megmenteni a nehezen alakuló szezont a Red Bull Ringen.

Max Verstappen komoly reményekkel várja a csapat hazai hétvégéjét, ugyanis a Red Bull egy jelentős fejlesztési csomaggal készül a spielbergi pályára. A csapat abban bízik, hogy az új elemekkel sikerül faragni a köridőkből a következő megmérettetésen.

A fejlesztésekre nagy szükség is van, mivel a holland versenyző nehéz időszakon megy keresztül. Jelenleg mindössze az egyéni bajnokság hetedik helyét foglalja el 55 ponttal, miután Kínában és Monacóban is kiesett a futamról.

A mostani átalakítások középpontjában a súlycsökkentés áll. A mérnökök célja az, hogy végre elérjék a 768 kilogrammos minimumtömeget, amellyel javulhat a jármű egyensúlya a kanyarokban. Verstappen a legutóbbi, barcelonai verseny után még panaszkodott a vezethetőségre, így az újításoktól komoly előrelépést várnak.

„Kifejezetten izgalmas lesz látni, hogy az új csomaggal mennyi időt tudunk nyerni” – fogalmazott a négyszeres világbajnok, aki saját honlapján beszélt a várakozásairól.

A spielbergi aszfaltcsík technikailag is komoly kihívást jelent, így a megfelelő beállítások megtalálása kulcsfontosságú lesz a hétvégén. A lassú és a gyors kanyarok váltakozása miatt stabil tapadásra, valamint precíz energia-visszanyerésre van szükség ezen a pályán.

„Ausztria természetesen a hazai versenyünk, ráadásul korábban nagyszerű eredményeket értünk el itt, így szép emlékeket őrzök a pályáról” – mondta a holland pilóta, aki egy különleges sisakkal is készül a rajongóknak.

„Az osztrák, a belga és a magyar futamon az Orange Lion dizájnt fogom használni. Ezzel szeretnék tisztelegni a szurkolók előtt, akik a pályafutásom során végig támogattak engem” – zárta gondolatait Verstappen.

Hozzászólok
(4)