Itt állítsd be, hogy a motorsport hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2025. 07. 24. 16:06
A négyszeres világbajnok feltárta a csapatfőnökcsere hátterét a Spa-i hétvégén.

Az utóbbi másfél év nem a tervek szerint alakult a Red Bull Racing számára, ami végül a részvényesek és a menedzsment türelmének elvesztéséhez vezetett, akik úgy döntöttek, hogy új irányt szabnak a csapat hajójának. A Silverstone-i futamot követő napon jelentették be, hogy Christian Horner, aki a Formula 1 leghosszabb ideje pozícióban lévő csapatfőnöke volt, távozik, helyét pedig a korábbi Racing Bulls-vezér, Laurent Mekies veszi át.

A változások hátteréről a Spa-Francorchamps-i pályán beszélt Max Verstappen, aki cáfolta azokat a sajtóértesüléseket, melyek szerint neki vagy környezetének köze lett volna Horner leváltásához. „Végső soron a menedzsment és a részvényesek döntöttek úgy, hogy változást szeretnének. Ők irányítják a csapatot, én csupán egy versenyző vagyok. Bármit határoznak, ahhoz joguk van, és így is történt" – magyarázta a holland pilóta a GPF és más médiumok képviselőinek.

A négyszeres világbajnok ugyanakkor elismeréssel tekint vissza a Horner-érára: „Ha most visszanézünk az elmúlt húsz évre a Red Bullnál, fantasztikus eredményeket értünk el közösen. Az utóbbi években azonban nem ment minden olyan jól, mint korábban. Az elmúlt másfél esztendőben különösen nem a várakozásainknak megfelelően alakultak a dolgok, ami végül ahhoz a döntéshez vezetett, hogy más irányt kell vennie a csapatnak." Verstappen azt is elárulta, hogy őt már korábban beavatták a változtatásokba: „Azt hiszem, egy nappal azelőtt értesültem róla, mielőtt nyilvánosságra hozták."

A holland versenyző immár a jövőbe tekint, és bizakodva várja az együttműködést a francia szakemberrel. „Várom a közös munkát, és már volt is néhány megbeszélésünk Laurent-val. Az elmúlt két hét meglehetősen intenzív volt számára" – mondta Verstappen, aki hálás Horner eddigi munkájáért, de mostantól elsősorban az előttük álló feladatokra koncentrál. „Alig várom, hogy újra előre haladhassunk a csapattal. Nincs értelme a múlton rágódni, attól nem leszel gyorsabb."

A motorsport világában gyakran előfordul, hogy sikeres időszakok után is szükség lehet változtatásokra a frissítés és az új lendület érdekében. A Red Bull Racing esetében ez most Laurent Mekies kinevezésével valósul meg, akinek feladata lesz, hogy visszaterelje a csapatot a korábbi években megszokott dominancia útjára. Verstappen szavaiból az is kiderül, hogy bár tisztelettel adózik Horner múltbeli sikerei előtt, professzionális versenyzőként elfogadja a vezetőség döntését, és már az új kihívásokra összpontosít.

Hozzászólok