Komoly fejlesztési csomaggal mentené meg a Williams a mostani szezont, miután a Katalán Nagydíjon látványosan kijöttek az autó gyengeségei. James Vowles csapatfőnök szerint még nincs elveszve az év, hiszen a nyári szünet után érkező átfogó módosítások idején még kilenc futam lesz hátra a bajnokságból.
A grove-iak a barcelonai hétvégén rendkívül nehéz napokat éltek át. A versenygép nem volt elég gyors, ráadásul megbízhatósági problémák is hátráltatták a munkát, ami messze elmaradt az istálló által elvárt szinttől.
A spanyolországi kudarcot megelőzően Miami, Montreal és Monaco aszfaltján is pontokat tudott szerezni a csapat, ami jól mutatta az FW48-asban rejlő lehetőségeket. A barcelonai forróság, illetve a pálya vonalvezetése azonban kíméletlenül rávilágított az autó tervezési hibáira, köztük a már régóta cipelt súlyfeleslegre.
A Williams történelmileg is szenved ezen a helyszínen, hiszen legutóbb 2012-ben értek el itt jó eredményt, amikor Pastor Maldonado megnyerte a futamot. James Vowles rávilágított, hogy a jelenlegi karosszéria alapvető koncepciója egyszerűen nem felel meg a katalán pálya követelményeinek.
„A versenyzőknek megfelelő egyensúlyra van szükségük a kanyar minden fázisában, a fékezéstől a kanyarcsúcsponton át a kigyorsításig. Nálunk ezen a téren több gyenge pont is mutatkozik, ám a pozitívum az, hogy találtunk három-négy olyan tényezőt, amelyekre korábban nem figyeltünk fel, ráadásul ezek mind javítható hibák” – magyarázta a szakember.
A csapat ütemterve szerint nem egyszerre vetik be az új elemeket, hanem fokozatosan építik be azokat az autóba. Néhány kisebb fejlesztés már Silverstone-ban felkerülhet a gépekre, a komolyabb előrelépést pedig a bakui hétvégére vetítik előre.
„Egyes elemeket Silverstone-ban mutatunk be, másokat pedig Spára halasztunk, miközben bizonyos dolgok csak a nyári leállás utánra készülnek el. A szünetet követően viszont egy átfogó csomagot vetünk be, így gyakorlatilag egy jelentősen megújult autóval vághatunk neki a szezon utolsó szakaszának” – zárta gondolatait Vowles.
