Kövess minket a Google-ben

SZERETNÉD GYAKRABBAN LÁTNI A MOTORSPORT.HU HÍREIT?

Jelöld be oldalunkat követett forrásként a Google Keresőben, hogy a friss motorsport hírek nagyobb eséllyel jelenjenek meg nálad a Vezető hírek találatok között.

Beállítom követett forrásnak
|2025. 09. 26. 08:31
Will Macintyre fiatal versenyző megköszönte az F1 és a motorsport közösségének „hihetetlen" támogatását, miután agy- és tüdőrákot diagnosztizáltak nála.

Macintyre, aki 2025-ben a GB3-as bajnokságban versenyzett, múlt héten jelentette be, hogy „belátható ideig" eltávolodik a motorsporttól, miután rákot diagnosztizáltak a tüdejében és az agyában.

A 18 éves versenyző, aki korábban másodikként végzett a Ginetta Junior Bajnokságban és a Brit F4-ben 2022-ben, illetve 2023-ban, a közösségi médián keresztül erősítette meg a hírt.

„Ez nagyon más bejegyzés a szokásosnál, de egyenesen ki fogom mondani" - írta Macintyre. „Az elmúlt néhány hónapban nem éreztem teljesen magam, és most kezd értelmet nyerni, hogy miért. Agy- és tüdőrákot diagnosztizáltak nálam. Sajnos olyan súlyos, mint amilyennek hangzik!" - folytatta.

„A Milton Keynes-i Kórház fantasztikus csapata már hihetetlen segítséget nyújtott egy harci terv összeállításában. Sajnos ez azt jelenti, hogy belátható ideig nem fogok versenyezni. De nyugodtak lehettek, amilyen hamar csak tudok, visszatérek a kormány mögé, ahova tartozom" - tette hozzá.

„Hatalmas köszönet illeti a családomat és barátaimat a támogatásért, valamint mindenkit, aki továbbra is támogat ebben a váratlan kitérőben" - zárta bejegyzését Macintyre.

A fiatal versenyző bejegyzését több mint 88 ezer fiók kedvelte, köztük David Croft, a Sky F1-es kommentátora és Nicolas Hamilton - Lewis Hamilton Ferrari F1-pilóta és hétszeres világbajnok testvére - is reagált az üzenetre.

A BBC-nek nyilatkozva Macintyre elmondta, hogy lenyűgözte a támogatás, amit kapott. „Még olyanok is, akikkel soha nem találkoztam: Max Verstappen, Kimi Antonelli és Susie Wolff, mind jobbulást kívántak" - mondta. „Hihetetlen volt. Nagyon-nagyon szépen köszönöm mindenkinek" - tette hozzá.

A fiatal versenyző elárulta, hogy barátai meglátogatták őt a kórházban nassolnivalókkal és egy VR fejhallgatóval. „Mindent elintéztem, hogy ez olyan otthonos és szórakoztató legyen, amennyire csak lehet" - mondta. „Csak el kell ütni az időt, és amikor bárkivel beszélek, az idő elrepül" - tette hozzá.

A buckinghamshire-i versenyző nem akart időkeretet szabni visszatérési reményeinek, de megfogadta, hogy visszatér.

„Hogy mikor leszek vissza? Fogalmam sincs" - mondta. „Hogy két hét múlva vagy négy év múlva lesz, nem tudom. Nem tudom, mikor térek vissza, de vissza fogok térni. Túlságosan szeretem a motorsportot" - folytatta. „Valamikor visszatérek győzni, ez biztos" - zárta.

Az Elite Motorsport csapata közleményben „prioritásnak" nevezte Will és családja támogatását.

„Ez nem az a fajta hír, amit valaha is meg akartunk volna osztani, de fontos, hogy Will Macintyre mellett álljunk, miközben megosztja utazását" - közölték.

„Csapatként a prioritásunk Will és családjának támogatása ennek a kihívásnak minden lépésénél. Will az Elite Motorsport része, és mindig is az lesz. Együtt nézzünk szembe ezzel a kitérővel" - zárta a csapat.

Kövess minket a Google-ben

SZERETNÉD GYAKRABBAN LÁTNI A MOTORSPORT.HU HÍREIT?

Jelöld be a Motorsport.hu-t követett forrásként a Google-ben.

Beállítom követett forrásnak
Hozzászólok