Zak Brown, a McLaren vezérigazgatója sokkolta a motorsport világát, amikor nemrégiben bejelentette a McLaren távozását a Formula E-ből. Egy határozott és őszinte nyilatkozatban Brown kijelentette: „Én vagyok a felelős" a csapat tisztán elektromos szériából való kilépéséért a legutóbbi szezon lezárultát követően.
A McLaren Formula E-ből való távozása három intenzív versenyévad után következik be, amely kezdetben HWA Racelab, később pedig Mercedes-EQ néven futott. A bajnokságból való kilépésről szóló döntést a szezont lezáró londoni E-Prix után hozták nyilvánosságra, ami egy korszak végét jelenti a neves versenycsapat számára.
Ian James csapatfőnök vezetése alatt a McLaren Racing a Gen2 korszak lezárultával vásárolta meg a Mercedes-EQ Formula E csapatot. A csapat távozása azonban monumentális kihívás elé állította Jamest, akinek korlátozott időkereten belül kellett vevőt találnia, hogy a csapat a 12. szezonban is folytatni tudja szereplését.
Bár több potenciális vevő is jelentős érdeklődést mutatott, az időkorlátok legyőzhetetlennek bizonyultak James számára, ami miatt nem sikerült megállapodást kötni a csapat új néven történő folytatásáról. Ennek következtében a McLaren licencét visszaszolgáltatták a Formula E Operationsnek, ami a csapat végleges kilépését jelenti a bajnokságból.
A McLaren Formula E pályafutásának lezárását beárnyékolta a londoni E-Prix-n nyújtott csalódást keltő teljesítmény, ami komor hangot adott a szériától való búcsújuknak. Ennek ellenére Zak Brown eltökélt maradt abban, hogy megőrizze az elmúlt három év sikereit és kiemelkedő pillanatait.
A McLaren hűséges rajongóihoz címzett szívélyes levelében Brown visszatekintett a csapat Formula E-ben tett erőfeszítéseire, dicsérve Ian James csapatfőnök professzionalizmusát, és kiemelve olyan emlékezetes pillanatokat, mint Taylor Barnard rekordot döntő rajtelsősége és Sam Bird győzelme a São Paulo-i E-Prix-n. Brown köszönetet mondott a NEOM-nak, a McLaren értékes partnerének is, utalva a Formula E-n túlmutató jövőbeli együttműködésekre.
Miközben a McLaren búcsút int a Formula E-nek, a versenyközösség eltűnődhet Brown felelősségvállalásának következményein a csapat távozásával kapcsolatban. A McLaren távozása által hagyott űr kétségtelenül érezhető lesz a Formula E versenyképes mezőnyében, aláhúzva örökségük jelentőségét a bajnokságban.
