Itt állítsd be, hogy a motorsport.hu hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2025. 10. 11. 04:37
A korábbi F1-pilóta, aki idén megnyerte a belga ralibajnokságot, elárulta, miért nem vállalna navigátori szerepet.

Bár korábban többször is láthattuk együtt versenyezni Jos és Max Verstappent, úgy tűnik, a raliversenyzés terén nem fog megvalósulni az apa-fia páros közös szereplése.

Az idősebb Verstappen, aki 2025-ben megnyerte a belga ralibajnokságot, határozottan kijelentette, hogy még a négyszeres világbajnok fia mellett sem vállalna navigátori szerepet egy raliversenyen.

A Formula 1 Magazine-nak adott interjújában Jos Verstappen elismerően nyilatkozott a navigátorok munkájáról, ugyanakkor hangsúlyozta, mennyire megterhelő ez a pozíció. "Minden reggel elmondok egy üdvözlégyet. Versenyzőként tisztában vagyok a kockázatokkal, de őszintén szólva úgy gondolom, navigátorként még több bátorságra van szükség. Soha nem szeretnék más mellett ülni, még Max mellett sem" – fogalmazott a korábbi F1-es pilóta.

Jos Verstappen navigátora, Renaud Jamoul is megszólalt a témában, aki érdekes szemszögből világította meg a navigátor szerepét. "Nem ülnék be akárki mellé, de Josszal nincs probléma, teljesen megbízunk egymásban. Valóban, navigátorként erősnek kell lenni, de ez nem jelenti azt, hogy ne lenne befolyásunk a történésekre. Igenis van, hiszen én mondom meg Josnak, mit kell tennie" – magyarázta Jamoul.

Hozzászólok