Hosszú idő után a Liberty Media, a Forma-1 kereskedelmi jogainak birtokosa hivatalosan is lezárta a MotoGP átvételére irányuló ügyletét, miután megkapta az Európai Bizottság jóváhagyását.
A Liberty eredetileg 2024 áprilisában jelentette be a Dorna Sports felvásárlási szándékát, azonban a kezdeményezés vizsgálat tárgyát képezte, mivel felmerült, hogy esetlegesen sértheti a trösztellenes és versenyjogi szabályokat. A részletes elemzést követően a Bizottság végül jóváhagyta az ügyletet, amelynek lezárására várhatóan legkésőbb 2025. július 3-ig sor kerül.
A Liberty Media ezzel megszerezte a prémium motorsport-kategória kereskedelmi jogait, és feladatává vált a MotoGP rajongói bázisának növelése, valamint a sportág világszintű fejlesztése. Carmelo Ezpeleta, aki 1998 óta a Dorna vezérigazgatója, továbbra is irányítja majd a MotoGP-t vezetői csapatával együtt.
„Rendkívül örülünk, hogy az Európai Bizottság jóváhagyta a tranzakciót," nyilatkozta Ezpeleta. „Ez egy fontos mérföldkő, amely megerősíti, hogy még fényesebb jövő vár a MotoGP-re."
„A MotoGP a Föld egyik legizgalmasabb sportága, és izgatottan várjuk, hogy felgyorsíthassuk a sportág növekedését, valamint kiterjeszthessük elérését még több rajongó számára világszerte. A Liberty a lehető legjobb partner a sportágunk és az egész MotoGP-közösség számára, és lelkesen tekintünk a jövőbe, hogy még nagyobb értéket teremthessünk rajongóinknak, kereskedelmi partnereinknek és minden versenyzőnek," tette hozzá.
Az ügylet értelmében a Liberty Media a MotoGP jogokat birtokló Dorna Sports 84%-át szerzi meg, míg a MotoGP vezetősége megtartja a vállalkozás 16%-át.
