Itt állítsd be, hogy a motorsport.hu hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2025. 07. 15. 15:03
Világsztárok és 11 magyar versenyző csap össze a Nyirád Racing Centerben megrendezésre kerülő hétvégi ralikrossz vb- és Eb-fordulón.

A Nyirád Racing Center ad otthont a hétvégén a ralikrossz világ- és Európa-bajnokság soron következő állomásának, ahol a kontinentális mezőnyben 11 hazai pilóta képviseli majd a magyar színeket.

A hétfői sajtótájékoztatón kiderült, hogy a versenyprogram már csütörtökön kezdetét veszi, amikor 17:30-kor Tapolcán, a Fő téren rendeznek ünnepélyes megnyitót 10-12 versenyautó és pilóta részvételével.

Jelentős változás az előző szezonhoz képest, hogy idén már nincs külön promótere a ralikrossz világbajnoki és európai sorozatnak – ezt a feladatkört most közvetlenül a Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) látja el.

„Az elmúlt években magas standardokat állítottunk fel, és egy jól működő rendezési struktúrát hoztunk létre. Ezen nem kívánunk változtatni, hiszen ennek is köszönhető, hogy tavaly elnyertük a legjobban megrendezett verseny díját" – fogalmazott Gyuris Orsolya főszervező.

„Számunkra elsődleges szempont a pálya kifogástalan állapotának biztosítása, mert ez már önmagában jelentősen hozzájárul a zökkenőmentes lebonyolításhoz. Emellett kiemelten fontosnak tartjuk, hogy a szurkolók kiváló élménnyel gazdagodjanak, ezért az előző évihez hasonlóan most is számos kísérőprogrammal készülünk, köztük egy meglepetéssel is. Rendezvényünk továbbra is teljes mértékben családbarát marad" – tette hozzá.

A főszervező kiemelte, hogy a legnagyobb örömöt az jelentené számukra, ha az Európa-bajnoki RX1 kategóriában induló Kárai Tamás, aki egyben a létesítmény tulajdonosa is, vasárnap dobogós helyezést érne el.

Kárai elmondása szerint a pályát érintő fejlesztések során a biztonsági szempontok élveztek prioritást. Az esős időjárásra felkészülve átdolgozták a vízelvezetési rendszert, a pálya burkolatába pedig speciális stabilizáló anyagot kevertek a keményebb felület érdekében.

Az Audi S1-gyel versenyző pilóta beszámolt arról, hogy a tavalyi szezon óta jelentős előrelépést sikerült elérnie: autója új sebességváltót kapott, és a lehető legjobb motor került beépítésre.

„A ralikrosszban kiemelkedő jelentőséggel bír a rajt, ezért erre külön hangsúlyt fektettünk a felkészülés során. Bízom benne, hogy sikerül bejutnom a döntőbe, és ott kiváló eredményt érhetek el, ami optimális esetben a dobogó valamelyik, lehetőleg minél magasabb fokát jelenti" – nyilatkozta a versenyző.

Az Euro RX3 kategóriában tavaly Nyirádon döntőbe jutott Körmöczi Balázs derűlátóan nyilatkozott kilátásairól: „Mivel a kategóriában 12 induló lesz, az elődöntős szereplés gyakorlatilag garantáltnak tekinthető, de a célom egyértelműen a döntőbe jutás, és ott a lehető legjobb helyezés elérése."

A kategóriában Nyirádon először bemutatkozó Kacor Levente elmondta, hogy egy teljesen hazai fejlesztésű Suzuki Swifttel vág neki a versenynek. „Szeretnék bejutni a döntőbe, és rendkívül boldoggá tenne egy dobogós helyezés" – fogalmazott.

Az Euro RX1 kategóriában most debütáló Horváth Ottó visszafogottan nyilatkozott: „Önmagammal szemben nincsenek konkrét elvárásaim, de az elődöntőbe mindenképpen szeretnék bejutni."

A világbajnoki mezőnyben számos nemzetközi sztár is tiszteletét teszi Nyirádon, köztük a hétszeres világbajnok svéd Johan Kristoffersson, a tavalyi Euro RX1 bajnok Patrick O'Donovan, valamint a Hansen fivérek, Timmy és Kevin, illetve Niclas Grönholm is.

A versenyprogram szombaton a szabadedzésekkel, valamint az első és második előfutammal folytatódik, míg vasárnap a 3. és 4. előfutamot rendezik, majd 14 órától következnek az elődöntők és a döntők.

Hozzászólok