Itt állítsd be, hogy a motorsport.hu hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2025. 08. 23. 14:20
A negyedik helyről rajtoló magyar versenyző számára nagyon csúnya véget ért a Balaton Parkban megrendezett futam.

Ijesztő pillanatoknak lehettek szemtanúi a tévénézők és a helyszínen tartózkodók, ugyanis Varga Tibor egy nagyon csúnya baleset részesévé vált, amely után magatehetetlenül sodródott kavicságy felé.

Hogy nagy a gond, azt a mentő jelenléte és a fehér ponyva előkerülése is jelezte, ráadásul ismétlést sem mutattak, így mindenki nagyon aggódott a fiatal magyar versenyzőért, akit aztán a kórházba szállítottak.

Szerencsére azonban nagy baj nem történt, ugyanis a második futam előtt már visszatért a pályára, ahol az Arena4-nek nyilatkozva elmondta, hogy az esésre nem emlékszik, viszont mivel elvesztette az eszméletét, a szabály értelmében 24 órán belül nem állhat rajthoz, így a második futam már nélküle vette kezdetét.

Varga egyébként megmutatta sérüléseit is, a kezét és karját több helyen is össze kellett varrni és zúzódásokból sincs hiány, ám saját bevallása szerint ennek ellenére is vállalta volna a versenyt, ha a szabályok ezt lehetővé tették volna.

"A versenyszabályzat szerint eszméletvesztés után 24 óráig nem versenyezhetek. Így, sajnos nem indulhatok el a második futamon. Sajnálom, hiszen ebben több volt. Köszönöm az aggódást és a szurkolást mindenkinek!", írta Varga közösségi oldalán.

Hozzászólok