Itt állítsd be, hogy a motorsport hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 25. 20:05
Fernando Alonso tisztázta a jövőjét, és elárulta, hogy a Forma–1-en kívüli lehetőségeket sem zárja ki.

Fernando Alonso a nyári szünet után hozza meg a végleges döntést a jövőjéről, de máris tisztázta, hogy a versenyzést semmiképpen sem hagyja abba. A kétszeres világbajnok spanyol pilóta szerint a sebessége és a motivációja is megvan a folytatáshoz, az viszont még kérdéses, hogy mindezt a királykategóriában teszi-e meg.

A jövőbeli terveit firtató kérdésekre a spanyol versenyző határozott választ adott, ám a részleteket illetően még óvatosan fogalmazott. „Folytatni fogom a versenyzést, mert gyorsnak és motiváltnak érzem magam, imádom, amit csinálok, és eszem ágában sincs most megállni. Az azonban már egy másik kérdés, hogy a Forma–1-ben maradok-e. Élveznem kell a sorozatot, a motorok vezetését és a jelenlegi szabályokat, miközben számos egyéb lehetőséget is tartogat az autósport világa, még ha továbbra is nagyon szeretem a száguldó cirkuszt” – nyilatkozta Alonso.

Az Aston Martin csapatfőnöke, Mike Krack a legutóbbi Osztrák Nagydíj idején úgy fogalmazott, hogy a spanyolnak még nem szabad visszavonulnia, mivel túlságosan is gyors. Alonso erre reagálva elmondta, nincs szüksége külső megerősítésre, ugyanis minden egyes pályára lépés alkalmával érzi a saját tempóját. A döntését várhatóan a nyári leállás végéig halasztja el, és Zandvoort vagy Monza környékén jelenti be a terveit.

Vannak még kérdések

A spanyol klasszis jövőjével kapcsolatban az utóbbi időben több pletyka is szárnyra kapott, amelyek szerint akár a korábbi csapatához, az Alpine-hoz is visszatérhetne. Alonso az As beszámolója szerint cáfolta ezeket a híreszteléseket, és megerősítette, hogy ha a Forma–1-ben marad, akkor azt kizárólag a silverstone-iak színeiben teszi meg.

„Elkötelezett vagyok az Aston Martin mellett, így még akkor is változatlan maradna a támogatásom a projekt iránt, ha nem én vezetném az autót. Közösen kezdtük el ezt az építkezést, amellyel már szép sikereket is elértünk, így ha sikerül versenyképessé tennünk a konstrukciót, nagyon vonzó cél lenne a közös munka folytatása” – mondta a spanyol pilóta.

Az idei szezonban tapasztalható nehézségek és a gyengébb eredmények miatt az Aston Martin az online térben is komoly bírálatokat kapott. Alonso szerint a csapat jelenleg könnyű célpontnak számít, a közösségi médiában megjelenő kritikák és viccelődések pedig sokszor már a zaklatás határát súrolják.

„Tisztában vagyok vele, hogy a sikeres szereplésre nincs azonnali garancia, de hiszek a projektben és bízom a csapatban. Nem tudhatjuk, hogy a világbajnoki címért folyó harcra jövőre, három év múlva vagy csak nyolc év múlva lesz lehetőségünk, de én az Aston Martinnal akarok felérni a csúcsra, akár a volán mögött ülök, akár nem” – mondta Alonso a Marca szerint.

Új fejlesztési irány a láthatáron

A nehézségek leküzdésére az istálló vezetősége még Ausztráliában egy új stratégiát fogadott el. Eszerint ahelyett, hogy apróbb módosításokkal próbálkoznának, inkább megvárják a megfelelő időpontot egy átfogó, nagyobb fejlesztési csomag bevetésére.

Alonso teljesen egyetért ezzel a megközelítéssel, mivel a kisebb javításoktól nem várható érdemi előrelépés a mezőny sűrűjében. „Az első néhány verseny rávilágított a gyengeségeinkre, a komolyabb fejlesztések kidolgozása pedig időbe telik. Szerintem ez a helyes döntés, hiszen néhány tizedmásodperces javulás nem változtatna a helyzetünkön, nekünk valami sokkal jelentősebb áttörésre van szükségünk” – magyarázta a spanyol pilóta.

A spanyol bajnok ugyanakkor meglepettségét fejezte ki amiatt, hogy a riválisok milyen gyakran állnak elő újításokkal az FIA pénteki dokumentumai alapján, mintha korlátlan anyagi forrásokkal rendelkeznének. Alonso végezetül nyomatékosította, hogy a jelenlegi nehézségek ellenére sem fogja feladni a küzdelmet.

„Soha nem adom fel, és nem fogok meghátrálni a mostani akadályok miatt sem. Aki azt hiszi, hogy most feladjuk, az egyáltalán nem ismeri az életem elmúlt 25 évét, ráadásul az Aston Martint sem szabad lebecsülni” – zárta gondolatait Alonso.

Hozzászólok