George Russell tudatos lassítással védte ki az Osztrák Nagydíj időmérőjén bekövetkezett sárga zászlós periódust, amivel végül bebiztosította az első rajtkockáját. A manőver szabályossága komoly kérdéseket vetett fel, miután Max Verstappen az utolsó szektorban balesetet szenvedett az edzés legvégén.
A pole pozíciót megszerző pilóta elmondása szerint tisztában volt az előírásokkal, ezért jelentős mértékben csökkentette a tempóját az érintett szakaszon. Úgy vélte, a jelentős gázelvétel dacára az előnye elegendő marad a legjobb idő megtartásához.
Stella a pilóták trükkjeire mutatott
A manővert közelről figyelte a rivális tábor is. A McLaren csapatfőnökét nem lepte meg a stewardok döntése, ám arra hívta fel a figyelmet, hogy egy ilyen helyzet kiváló lehetőséget ad a szabályosnak tűnő taktikázásra.
Andrea Stella a hivatalos mérési adatokat is kielemezte az eset után, amelyek megerősítették a gázelvétel tényét.
„A GPS adatokból úgy látom, Russell jó munkát végzett a gázelvétellel. Csak azt látom, hogy a sebesség csökken a fékezés előtt, így veszített egy kis időt a kilences kanyarban. Eközben viszont pont annyira keveset bukott, hogy megtartsa a pole pozíciót” – értékelt az olasz szakember.
A csapatvezető elismerte a manőver szabályosságát, egyúttal rámutatott a hasonló helyzetek fonákjára, a pilóták ugyanis pontosan érzik, hol húzódik a határ.
„Úgy vélem, el kell ismernünk a versenyzők képességeit, hiszen a normál vezetés mellett arra is nagyon ügyesek, hogy egy sárga zászlós fázis alatt a megfelelő manővereket mutassák be. Ezzel éppen olyan magyarázatot tudnak adni, amit a felügyelők elfogadhatnak. A dolog tehát ott volt a határon, engem mégsem aggaszt különösebben, hogy érvényben hagyták az eredményt” – zárta gondolatait a csapatfőnök.
