Itt állítsd be, hogy a motorsport hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 22. 17:05
Andrea Stella szerint az Osztrák Nagydíjon a riválisok diktálják majd a tempót, a McLaren csapatfőnöke két istállót is kiemelt.

Az Osztrák Nagydíjon a Ferrari és a Mercedes diktálhatja a tempót, legalábbis a McLaren csapatfőnöke szerint. Andrea Stella úgy véli, hogy bár a spielbergi pálya tartogat kihívásokat, ez a két rivális kiemelkedő teljesítményt nyújthat.

„Ausztria egy kicsit más jellegű aszfaltcsík, ám a barcelonai pályához hasonlóan itt is kulcsfontosságú a stabilitás, a féktávok kezelése, valamint a kanyarvételi tempó. Arra számítok, hogy a kanyarokban továbbra is a Ferrari lesz a leggyorsabb autó. A Mercedes viszont a teljes kört tekintve a legjobb csomaggal rendelkezik, ha a karosszériát és az erőforrást is számításba vesszük” – magyarázta Stella.

Fejlesztési verseny és abroncskezelés

A wokingiak nem szeretnének lemaradni a fejlesztési versenyben, így folyamatosan dolgoznak a saját versenyautójuk tökéletesítésén. Stella tisztában van vele, hogy a vetélytársak sem tétlenkednek, ezért a saját fejlődési ívükre igyekeznek koncentrálni.

„Törekszünk arra, hogy a következő futamokra továbbfejlesszük az autónkat, miközben biztosak vagyunk abban, hogy a versenytársak is hoznak majd újításokat. Éppen ezért a saját utunkat akarjuk járni, és meg akarunk bizonyosodni arról, hogy versenyről versenyre javulunk. Jelenleg maximálisan erre fókuszálunk.”

A spielbergi hétvégén a hőség is komoly szerepet játszhat, ami alaposan próbára teheti az abroncsokat. A gumikezelés így döntő tényezővé válhat a futamon.

„A pályán majd kiderül, hogy mi mindent kell még tennünk. Ausztriában újabb forró, az abroncsokat rendkívül megterhelő hétvége várhat ránk, emiatt kiemelten fontos lesz a gumik működésének javítása” – tette hozzá a McLaren csapatfőnöke.

Itt állítsd be, hogy a motorsport hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
Hozzászólok