Itt állítsd be, hogy a motorsport hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 25. 10:45
Hivatalos figyelmeztetést adott ki az FIA az Osztrák Nagydíj előtt a várhatóan 30 fok feletti csúcshőmérsékletek miatt.

Rendkívüli hőség várja a mezőnyt az Osztrák Nagydíjon, ami miatt a versenyzők akár speciális hűtőmellényeket is használhatnak a pilótafülkében. Amennyiben valaki úgy dönt, hogy nem él ezzel a lehetőséggel, az autójára a hűtőrendszer tömegével megegyező súlyú ballasztot szerelnek fel.

Az osztrák meteorológiai szolgálat előrejelzése szerint a Red Bull Ring környékén a hőmérséklet a hétvége minden napján meghaladja majd a 30 Celsius-fokot. A csütörtöki 31 fokos csúcsérték után pénteken 32, a szombati időmérőn és a vasárnapi futamon pedig akár 33 fokos hőség is nehezítheti a csapatok dolgát. A rendkívüli meleg a június végén Nyugat-Európát elérő hőhullám következménye.

Az FIA versenyigazgatója, Rui Marques már el is küldte a hivatalos értesítést az istállóknak a fennálló veszélyről. A döntés hátterében a Forma–1 sportszabályzatának egyik idevágó cikkelye áll, amely kötelezővé teszi a figyelmeztetés kiadását, ha a hivatalos meteorológiai partner előrejelzése szerint a levegő hőmérséklete a hétvége folyamán átlépi a 31 fokos határértéket.

„A Forma–1-es szabályzat B1.5.10-es cikkelyével összhangban a hőség miatt időjárási veszélyhelyzetet hirdetünk ki, mivel a hivatalos meteorológiai szolgálat előrejelzése alapján a hőmérséklet a verseny bizonyos időszakaiban meghaladja majd a 31 fokot” – áll a szövetség által kiadott dokumentumban.

Hozzászólok