Itt állítsd be, hogy a motorsport hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 25. 11:09
Pierre Gasly végre kézhez kapta a monacói harmadik helyért járó serleget, ám a dobogó sorsa még korántsem dőlt el.

Bár a Monacói Nagydíj végeredménye körül még mindig komoly jogi csata zajlik, Pierre Gasly közösségi oldalán büszkén mutatta meg, hogy átvehette a harmadik helyért járó trófeát. Az Alpine francia versenyzője mögött szövevényes ügy áll, amelyben a McLaren és a Red Bull is érintett, a serleg sorsa így akár még változhat is.

"Hazatalált a monacói trófeám! Boldog nap, boldog élet!" – írta szerda este közzétett bejegyzésében a francia pilóta, akit az utólagos döntések emeltek vissza a dobogóra.

Gasly eredetileg a harmadik helyen futott be a hercegségben, ám a bokszutcai gyorshajtásért járó büntetések miatt veszélybe került a helyezése. Míg a riválisok a futam alatt letöltötték a szankcióikat, az Alpine nem tette meg ezt, hanem a leintés után megtámadta a döntést.

A FOM végül elismerte, hogy a sebesség mérésére szolgáló rendszer hetvenhét centimétert tévedett. Ennek köszönhetően a francia pilóta visszakapta a harmadik helyet, míg a Red Bull színeiben első pódiumát ünneplő Isack Hadjar visszaesett a negyedik pozícióba.

Óvási hullám söpör végig a mezőnyön

A történet ezzel még nem ért véget, mivel a McLaren és a Red Bull fellebbezést nyújtott be a hivatalos végeredmény ellen. A wokingi istálló szerint igazságtalan helyzet alakult ki, hiszen ők a hatályos szabályok szerint jártak el a versenyen.

Instagram post

Igazságtalan helyzet a bokszutcában

"A Monacói Nagydíj hétvégéjén – és minden egyéb eseményen – az összes csapat a szabályoknak és az elfogadott normáknak megfelelően járt el a bokszutcai sebességkorlátozást illetően, úgy, ahogyan azokat akkor alkalmazták. A résztvevők ehhez igazították a folyamataikat, valamint a szükséges esetekben elfogadták és letöltötték az ezen szabályok alapján kiszabott büntetéseket."

"Véleményünk szerint a büntetések utólagos eltörlése olyan helyzetet teremt, amelyben egyes versenyzők hátrányba kerülnek azért, mert a szabályoknak és a versenybírók döntéseinek megfelelően cselekedtek. Ez a kimenetel sportszerűtlenséget eredményezhet, egyúttal rombolja az FIA sportszabályzatának következetes alkalmazásába vetett bizalmat" – áll a McLaren közleményében.

A wokingiak úgy vélik, hogy a büntetést kapó Oscar Piastrinak járna a dobogó legalsó foka, miközben a Red Bull természetesen Hadjar elveszített harmadik helye miatt dühös. Az ügyben korábban a Mercedes is érintett volt, George Russell büntetéseinek felülvizsgálatát kérték, ám a brackley-i csapat azóta elállt a jogi lépésektől.

Hozzászólok