Pierre Gasly már otthonában tudhatja a Monacói Nagydíj harmadik helyéért járó trófeát, ám a futam körüli vita ezzel még nem ért véget. Az Alpine versenyzője az Osztrák Nagydíj sajtónapján beszélt arról, milyen érzés volt végre megkapni a serleget, amelyre a büntetések és az utólagos döntések miatt várnia kellett.
„Nagyon boldog vagyok. Jól mutat otthon, jól mutat a vitrinben. Jó érzés, hogy végre visszakaptam. Hosszú történet volt, várni is kellett rá, ünneplésből viszont nem sok jutott, szóval ha van ötletetek a nyárra, szívesen fogadom” – mondta Gasly.
A helyzet Isack Hadjar számára sem volt hétköznapi, mivel a Red Bull versenyzője eredetileg úgy ünnepelhetett, mintha övé lenne a monacói harmadik hely. A döntések változása után azonban a trófea Gaslyhoz került, amit Hadjar láthatóan igyekezett sportszerűen kezelni.
„Három hét telt el azóta, szóval örülök, hogy legalább Pierre-nek kellett odaadnom. Inkább a barátomnak adjam, mint valaki másnak, ez legalább a jó része a dolognak” – fogalmazott Hadjar.
A történet azért maradt nyitott, mert a McLaren és a Red Bull továbbra is vitatja a monacói döntések következményeit. Oscar Piastri világossá tette, hogy nem Gaslyval vagy az Alpine-nal van problémája, hanem azzal, ahogyan a verseny eredménye utólag változott.
„Nincs több hozzáfűznivalóm, nagyjából elmondtam, amit akartam, és fellebbezünk. Ez nem Pierre vagy az Alpine ellen szól. Inkább arról van szó, hogy ha tudtuk volna, bizonyos dolgok hogyan alakulnak, más döntéseket hoztunk volna a versenyen, és szerintünk ez nincs rendben. Meglátjuk, mi lesz belőle” – mondta Piastri.
Gasly közben azt szeretné, ha az F1 tanulna az esetből, de szerinte egy hibát akkor is helyre kell hozni, ha ez utólag kellemetlen helyzetet teremt mások számára. A francia pilóta úgy látja, az Alpine saját versenyétől külön kell kezelni azt, hogy más csapatok igazságtalannak érezhetik a következményeket.
„A sport érdekében nem akarjuk újra látni azt, ami Monacóban történt. Hiba történt azon a hétvégén, és fontos, hogy mindannyian tanuljunk belőle. Ha egy hibát ki lehet javítani, mert valakit igazságtalanul büntettek meg úgy, hogy nem követett el szabálytalanságot, akkor sportként szerintem az a helyes, ha ezt megtesszük” – fogalmazott Gasly.
„Nagyon elégedett voltam a verseny utáni döntéssel és annak eredményével. A McLaren, Oscar és George helyzetét közben megértem, mert a saját eredményük miatt valószínűleg igazságtalanságot éreznek. Ennek azonban nincs köze az Alpine-hoz vagy a mi versenyünkhöz, ezt nekik kell rendezniük a saját oldalukon” – tette hozzá.
