Itt állítsd be, hogy a motorsport.hu hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 28. 15:11
George Russell a dobogó legfelső fokára állhatott, miután megnyerte az Osztrák Nagydíjat. A Mercedes brit versenyzője a futamot követően elárulta, mennyit jelent számára ez a siker, miközben csapata munkáját, valamint riválisait is méltatta.

Russell érthetően elégedetten értékelt a leintést követően, hiszen hosszabb idő után ismét futamgyőzelmet ünnepelhetett. A brit hangsúlyozta, a siker mögött rengeteg munka áll, és különösen fontos számára, hogy ismét visszatérhetett a mezőny élére.

„Hihetetlen érzés újra a dobogó legfelső fokán állni. Jó ideje vártam már erre, úgyhogy ezt az estét biztosan ki fogom élvezni! Nagyon sok kemény munkát végzett a csapatom azért, hogy újra a helyes útra kerüljünk. Nyilván volt egy nehezebb időszakunk is.”

Russell ugyan győztesként zárt, de kiemelte, hogy ellenfelei egész hétvégén komoly tempót diktáltak. Külön elismeréssel beszélt Max Verstappenről és a Red Bullról, miközben csapattársát, Kimi Antonellit is méltatta. „Max és a Red Bull hihetetlenül gyors volt ezen a hétvégén, ezért minden elismerés nekik. Minden egyes körben a maximumot kellett nyújtanom, mert tudtam, milyen gyorsak a mögöttem lévők. Kimi ebben a szezonban egészen rendkívüli tempót mutatott, ezért minden körben a kijelzőt figyeltem.”

A Mercedes stratégiája szintén kulcsszerepet játszott a győzelem megszerzésében. Russell szerint az utolsó kerékcsere időzítése kockázatosnak tűnt, ugyanakkor végül tökéletes döntésnek bizonyult. „Viszonylag korán álltunk ki az utolsó kerékcserére, ezért tudtam, hogy hosszú etap vár rám, de a csapat tökéletesen időzítette a taktikát.” - idézte a Sky Sports F1.

Russell értékelése alapján a győzelem nem csupán a pályán nyújtott teljesítménynek volt köszönhető, hanem annak a munkának is, amelyet a Mercedes az elmúlt időszakban végzett azért, hogy ismét versenyképes legyen. gy nehezebb időszak után ismét futamgyőzelmet ünnepelhetett.

Hozzászólok