A szezonnyitó ausztráliai futam óta először állhatott fel a dobogó legfelső fokára George Russell az Osztrák Nagydíjon, a győzelem azonban sokkal többet jelentett számára puszta huszonöt pontnál. A Mercedes versenyzője az elmúlt hetek frusztráló eseményei után leginkább arra büszke, hogy a legnehezebb pillanatokban is meg tudta őrizni az önbizalmát.
A brit pilóta számára a monacói hétvége jelentette a mélypontot, ott ugyanis a rossz teljesítmény és a balszerencse miatt minden ellene esküdött. A csalódást keltő futam után azonban hatalmas fordulat állt be a csapatnál, így Barcelonában már megszerezte az első rajtkockát, amit Spielbergben egy újabb időmérős siker, majd a várva várt győzelem követett.
„Nagyszerű érzés nyerni. Az eredményen túl lelkileg nagyon nehéz versenyeken vagyok túl, a rengeteg támogatás viszont segített abban, hogy kitartsak és továbbra is higgyek magamban. Valószínűleg erre vagyok a legbüszkébb, hiszen Monacóból eljönni borzasztóan nehéz volt. Aztán megérkeztünk Barcelonába, itt pedig a pole pozíció után a futamot is behúztuk, ami a legnagyobb elégedettséggel tölt el” – magyarázta a pilóta.
A siker révén Russell közelebb lépett a világbajnoki pontversenyben Andrea Kimi Antonellihez, ám a spielbergi leintésig komoly izgalmakat kellett átélnie. A futam nagy részét ugyan az élen töltötte, Max Verstappen tempója komoly meglepetést okozott számára, a Red Bull versenyzője emellett a Mercedes stratégiáját is teljesen felborította, a brit pilóta emiatt a vártnál sokkal hamarabb kényszerült a bokszba.
„Verstappen tempója nagy hatással volt rám. Akkora nyomást helyezett ránk, hogy a tervezettnél korábban kellett kiállnunk. Amikor szembesültem azzal, hogy az utolsó etapom huszonnyolc körös lesz, eléggé ideges lettem. Szerencsére aztán nagyon jó ritmust találtam, nagyjából tíz körrel a vége előtt pedig rájöttem, hogy már nem fog utolérni. Az utolsó öt-hat körben így már csak arra figyeltem, hogy biztonságos előnnyel vigyem célba az autót” – emlékezett vissza az eseményekre.
A spielbergi győzelem után a mezőny Silverstone felé veszi az irányt, amely a hazai közönség miatt mindig különleges helyszín a brit versenyző számára. Russell eddigi Forma–1-es pályafutása során ritkán szerepelt jól ezen a pályán, ezért a jövőben teljesen más hozzáállással vág neki a hazai hétvégéjének.
„Nem akarok extra nyomást helyezni magamra, de túlságosan ellazulni sem szeretnék, pontosan erre a mentalitásra van szükségem. Silverstone sosem volt túlságosan kegyes hozzám a Forma–1-ben, a múltban talán pont azért nem kezeltem normális hétvégeként, mert annyira sokat jelent számomra. Ezúttal úgy akarok nekivágni, mint bármelyik másik versenynek” – szögezte le a Mercedes pilótája.
