Itt állítsd be, hogy a motorsport.hu hírei elsők között jelenjenek meg a keresőben.

Követett forrás beállítása
/2026. 06. 28. 03:41
Hivatalos megrovást kapott Isack Hadjar az Osztrák Nagydíj időmérője után történt incidens miatt.

Isack Hadjar újabb megrovást kapott az FIA-tól az Osztrák Nagydíj időmérő edzése után. A Red Bull versenyzője ellen azért indult vizsgálat, mert a kvalifikáció első szakaszában indokolatlanul lassan haladt a pályán.

A szövetség bírái meghallgatták a pilótát, átnézték a telemetriai adatokat, valamint a fedélzeti kamerás felvételeket is, végül megállapították, hogy Hadjar úgy teljesítette a kérdéses kört, hogy közben egyetlen autóval sem találkozott, így feleslegesen lassította a tempót.

A fiatal tehetségnek nem ez az első ügye a sportfelügyelőkkel az F1-ben, a mostani hétvégéje ráadásul a pályán is meglehetősen nehezen alakul a Red Bull hazai aszfaltcsíkján.

Küszködés a fékekkel

A nyolcadik helyet megszerző pilóta az autó fékrendszerére panaszkodott, amely megakadályozza a megszokott vezetési stílusát. Leginkább a hármas kanyarban gyűlt meg a baja a lassítással, ami a pálya legkeményebb féktávja.

„Egyszerűen nem tudok rendesen rátaposni a fékre. Későn és nagyon keményen szoktam fékezni, ezen a hétvégén azonban semmit sem tudtam ebből hasznosítani. Ez az egész kanyart tönkretette, hiszen ha nem tudsz rendesen lassítani, semmit sem tehetsz” – magyarázta a helyzetet Hadjar.

Drámai végjáték az időmérőn

Az időmérő egyébként drámai végjátékot hozott, miután Hadjar csapattársa, Max Verstappen a kilences kanyarban a falnak csapódott. Emiatt George Russell szerezte meg a pole pozíciót, aki a csapatrádióban izgatottan üvöltött a siker hallatán, miközben Toto Wolff is gratulált a britnek a fülére beszélve.

Hadjar szerint a fékproblémák hátterében részben a pálya sajátosságai, részben pedig az autók aerodinamikai változásai állnak. Úgy véli, a 2025-ös autókhoz képest jelentősen lecsökkent leszorítóerő miatt sokkal nehezebb irányítani a gépeket a nehéz kanyarokban.

„Nem mi vagyunk az egyetlen csapat, amelyik szenved ezen a ponton. Lando Norris is megpördült itt a pénteki szabadedzésen, ami jól mutatja, mennyire nehéz stabilan tartani az autó hátulját” – zárta gondolatait a francia versenyző.

Hozzászólok